Mokymo programos
Komercijos agento mokymo programa
Valstybinis kodas: 362034102
Kodas pagal ISCED: 33334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 22 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Mokymo programa skirta parengti komercijos agentus, sugebančius orientuotis besikeičiančioje verslo aplinkoje, žinančius didmeninės ir mažmeninės prekybos funkcijas, darbo organizavimo sąlygas, vietinius ir užsienio gamintojus, tiekėjus ir platintojus, jų produkcijos asortimentą, prekių paklausą, pristatymo ir apmokėjimo organizavimą, gebančius surasti pirkėjus ir realizuoti prekes, efektyviai bendrauti ir derėtis, atlikti paklausos tyrimus, organizuoti įmonės veiklos reklamą.
Teorinių užsiėmimų metu būsimieji komercijos agentai mokomi komercijos agento darbo organizavimo, marketingo pagrindų, prekių mokslo, buhalterinės apskaitos, bendrosios ekonomikos, teisės pagrindų, socialinės psichologijos pagrindų, verslo organizavimo ir verslo vadybos, kalbos kultūros, informacinių technologijų, užsienio kalbos.
Praktinis mokymas vyksta prekybos ir maitinimo įmonėse bei agentūrose. Praktinio mokymo trukmė – 8 savaitės. Jo metu įtvirtinami ir tobulinami komercijos agento darbo organizavimo, didmeninių ir mažmeninių kainų sudarymo, darbo su kompiuterinėmis programomis, bendravimo, derybiniai gebėjimai.
Programa baigiama kvalifikacijos egzaminu, kurio metu patikrinamos ir įvertinamos teorijos žinios ir praktinių darbų atlikimo gebėjimai. Baigusiajam suteikiama komercijos agento kvalifikacija.
Baigus komercijos agento mokymo programą mokymąsi galima tęsti pagal pagrindinio profesinio mokymo verslo ir administravimo srities, didmeninės ir mažmeninės prekybos posričio arba aukštojo mokslo vadybos ir verslo administravimo studijų krypties programas.
Komercijos agento mokymo programa skirta asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą ir sulaukusiems 18 metų.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Komercijos agento kvalifikacija reikalinga norint dirbti komercijos agentu prekybos įmonėje.
Asmuo, įgijęs komercijos agento kvalifikaciją, turi:
gebėti surasti vidaus ir užsienio rinkų gamintojus, tiekėjus bei platintojus, sudaryti su jais sutartis ir jas anuliuoti, , užsakyti prekes ir transportą, numatyti atvežimo grafikus ir maršrutus, nustatyti prekių kokybę ir realizavimo terminus, įforminti prekių priėmimą ir realizavimą, apskaičiuoti prekių kainas, nustatyti bendrąsias pajamas, apskaičiuoti PVM, atlikti pervedimus į sąskaitą ir nurašymus iš sąskaitos, reklamuoti prekes, efektyviai derėtis su gamintojais ir tiekėjais, dirbti su specialiomis kompiuterinėmis programomis;žinoti didmeninės ir mažmeninės prekybos organizavimo principus, įmonių specializaciją, rinkos ekonomikos pagrindus, marketingo tarptautinės prekybos, prekių rinkos ir konkurencijos pagrindus planavimo, rinkos tyrimo bei suskirstymo segmentus, reklamos organizavimo principus, kainų reguliavimą, muitų ir pridėtinės vertės mokesčių sistemą, didmeninių ir mažmeninių kainų sudarymą, pagrindines teisines ūkininkavimo sąlygas, vietinius ir užsienio gamintojus ir tiekėjus bei jų produkcijos asortimentą, vietinius ir užsienio platintojus, asortimento formavimo principus, prekių pristatymo ir apmokėjimo organizavimą, prekių paklausą, prekių savybes, kokybės reikalavimus, laikymo taisykles ir realizavimo terminus, dalykinio bendravimo principus, darbuotojų saugos, sveikatos, sanitarijos ir higienos reikalavimus;mokėti savarankiškai ir atsakingai organizuoti savo darbą, greitai reaguoti į rinkos pokyčius ir priimti sprendimus suteiktos atsakomybės ribose, efektyviai bendrauti su gamintojais, tiekėjais, kaltintojais ir bendradarbiais, būti komunikabiliu, atidžiu ir sąžiningu.
Komercijos agento kvalifikaciją galima įgyti darbo rinkos ar profesinio mokymo įstaigose, vykdančiose mokymą pagal komercijos agento mokymo programą.
Norintiems siekti komercijos agento kvalifikacijos reikia turėti vidurinį išsilavinimą ir būti ne jaunesniu kaip18 m. amžiaus.
Įgiję komercijos agento kvalifikaciją asmenys gali dirbti komercijos agentu prekybos įmonėje ar pradėti savo verslą.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kelmės profesinio rengimo centras Kelmės r. J. Janonio g. 11
V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla Kaunas Laisvės al. 33
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Klaipėdos darbo rinkos mokymo centras Klaipėda Alyvų g. 10A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Tauragės profesinio rengimo centras Tauragės r. Aerodromo g. 7
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju