Mokymo programos
Laivų Korpusų Surinkėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210052510
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (laivų sandaros, laivų korpusų formos ir architektūros, konstrukcijos, laivų korpusų surinkimo, metalų suvirinimo ir pjovimo technologijų, elektrotechnikos, žaliavų, braižybos ir brėžinių skaitymo, dirbti įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, korpuso mazgų, sekcijų surinkimo, surinkti ir montuoti laivo ventiliacijos kanalus, trapus, falšbortus ir kitus konstrukcijos elementus, sekcijų surinkimo ir montavimo kokybės kontrolės, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (34 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Laivų korpusų surinkėjas gamina detales, reikalingas korpuso mazgų ir sekcijų surinkimui. Surenka trapus, falšbortus, plokščiąsias sekcijas ir jas pastato, patikrina ir lygina. Įrengia, rankiniu būdu elektra sukabina ir patikrina knechtus, liukų ir landų komingsus bei dangčius, iliuminatorius, duris, pilersus, fundamentus, lengvas pertvaras. Surenka ir sumontuoja laivo ventiliacijos kanalus. Žymi, surenka, patikrina ir lygina plokščiąsias konstrukcijas, fundamentus, tūrines cisternas. Žymi detales, mazgus ir sekcijas pagal šablonus, eskizus ir brėžinius. Laivų korpusų surinkėjas dirba giljotinomis, presžirklėmis, lenkimo valcais, ir kitais įtaisais ir įrankiais. Pjauna detales ir mazgus dujomis ir sukabina elektra rankiniu būdu įvairiose padėtyse. Dirba uosto laivų remonto dirbtuvėse, statant Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių ir užsienio valstybių laivus. Darbo sąlygos nelengvos: aplinka triukšminga, tenka kilnoti nemažus svorius, kai kurias surinkimo ir apdirbimo operacijas atlieka rankomis.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Laivo korpuso surinkėjo darbo sėkmę lemia žinios, praktiniai darbo įgūdžiai, gebėjimas valdyti įtaisus ir mechanizmus. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip atsakingumas, pareigingumas, gebėjimas tiksliai atlikti pasikartojančias užduotis. Būtinas geras regėjimas, gera klausa, gera judesių koordinacija, ištvermė. Šį darbą sunku dirbti fiziškai silpnesniems žmonėms.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Laivų korpusų surinkėjo profesijos poreikis šiuo metu nėra didelis. Giminingos profesijos: laivų korpusų remontininkas, šaltkalvis, suvirintojas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju