Mokymo programos
Avalynės Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210054201
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Bus mokomasi specialybės (avalynės gamybos technologijos, specialaus piešimo, konstravimo, dizaino pagrindų, žaliavų savybių ir panaudojimo, higienos reikalavimų, įvairaus asortimento avalynės gamybos ypatumų, dirbti įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, siūti avalynės viršutinę dalį, užtraukti avalynę rankomis ir įrengimais, avalynės apdailos, taisymo operacijų, gaminių kokybės įvertinimo, buhalterinės apskaitos pagrindų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) ir bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, dorinio ugdymo, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (34 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse, avalynės gamybos, taisymo, galanterijos gaminių gamybos įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dirba avalynės gamybos, taisymo, siuvimo, galanterijos gaminių gamybos įmonėse. Avalynės gamintojas pagal dailininko eskizus arba pagal individualius užsakymus gamina įvairių tipų avalynę. Matuoja pėdą ir parenka kurpalį. Gamina lekalą, parenka odą viršutinei avalynės daliai, nubraižo lekalo kontūrus ant odos. Iškerpa ir apdailina dalių kraštus, susiuva jas kartu. Praduria skylutes apsiuvimo darbams. Daigsto vidpadį prie kurpalio ir užtraukia viršutinę dalį. Sulygina viršutinę avalynės dalį su kurpalio forma, fiksuoja viršaus kraštus prie vidpadžio. Išpjauna dygsniavimo kanalą aplink vidpadžio kraštą. Prisiuva viršų prie apačios,dygsniuodamas aplink kanalą. Pritvirtina kulniukus, apdailina, sutepa juos vaškiniais spausdinimo dažais, įdeda vidinį padą, išblizgina avalynę.
Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės dydžio. Didelėje įmonėje avalynės gamintojas dirba uždarose ir triukšmingose patalpose. Dirbama su medžiagomis, kurios skleidžia įvairius kvapus ( klijai, lakai, dažai ir kt.).
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Labai svarbu nusimanyti apie pagrindines natūralių odų ir dirbtinių medžiagų, skirtų avalynės gamybai, savybes; kurpalių parinkimo ir paruošimo taisykles; žmogaus pėdos anatomiją ir fiziologiją; avalynės modeliavimą ir konstravimą; naudojamų įrankių ir instrumentų konstrukciją; gebėti siūti avalynę pagal standartus bei individualius užsakymus, atlikti avalynės apdailą.
Svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, paslaugumas ir taktiškumas aptarnaujant klientus, bei tokios psichofiziologinės savybės kaip pirštų ir rankų judesių tikslumas ir vikrumas, taktilinis jautrumas, spalvų skyrimas, meninis skonis,
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Profesija yra paklausi ir populiari, todėl avalynės gamintojo poreikis turėtų nemažėti. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip avalynės remonto meistras, odininkas, ortopedinės avalynės gamintojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla Vilnius Pakalnės g. 3
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju