Mokymo programos
Automatinių Sistemų Eksploatavimo Mechatronikos Specialisto Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 362052303
Kodas pagal ISCED: 33352
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 13 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Šiandieninis profesinis mokymas jau nebėra paprastas žinių perteikimas, tai yra sugebėjimų pasinaudoti šiomis žiniomis ugdymas. Technologijų plėtra turi sietis su jų lankstumu, nuolatiniu jų perorientavimu ir tęstiniu mokymusi.
Ši mokymo programa yra pritaikyta mokyti asmenis, dirbančius gamyboje.
Ji parengta įvertinant dabartinius darbdavių poreikius mechatroniko profesiniam parengimui, ekspertų komisijos pastabas ir naujus darbo rinkos profesinio mokymo programų reikalavimus.
Programos tikslas - parengti kvalifikuotą mechatronikos specialistą, sugebantį atpažinti automatinių mechatroninių sistemų elementus, išmanyti jų paskirtį, ypatumus bei veikimą ir galintį juos pritaikyti, galintį vykdyti mechatroninių sistemų įrengimo ir montavimo darbus, galintį eksploatuoti automatines mechatronines sistemas bei aptikti ir pašalinti jose pasitaikančius sutrikimus, sugeba bendrauti su kitų krypčių specialistais, turi komandinio darbo įgūdžių. Prižiūrimas aukštesnio lygio specialisto, gali derinti ir reguliuoti automatines mechatronines sistemas.
Mokymo programa parengta asmenims, įgijusiems vidurinį išsilavinimą ir sulaukusiems ne mažiau 18 m. amžiaus
Programoje numatytos šios veiklos:
" pneumatinių įrenginių montavimas, derinimas, reguliavimas ir eksploatavimas;
" hidraulinių įrenginių montavimas, derinimas, reguliavimas ir eksploatavimas;
" valdymo sistemų montavimas, derinimas, reguliavimas ir eksploatavimas.
" CNC staklių valdymas, programų analizavimas, nesudėtingų programų kūrimas ir koregavimas
Automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos specialistas gali dirbti pramonėje, žemės ūkyje, energetikoje, ryšiuose, medicinoje bei transporte, montuodamas ir eksploatuodamas automatines mechatronines sistemas ar jų mechanines, pneumatines, hidraulines, elektrines, elektronines ir informacines posistemes.
Mechatroninės sistemos sutinkamos kiekviename žingsnyje. Šiuolaikinis automobilis su kompiuterine valdymo sistema ir automatiškai atsidarančios parduotuvių durys, keleivinis liftas ir pramoninis robotas, metalo apdorojimo staklės ir kosminės raketos - tai vis kitokios paskirties ir kitokio sudėtingumo mechatroninės sistemos.
Kursų lankytojai gali tobulinti kvalifikaciją savo mieste ir susipažinti su naujomis technologijomis neatsitraukdami nuo savo pagrindinio darbo. Įmonių vadovai, siųsdami mokytis savo darbuotojus, tiesiogiai remia mokymo įstaigas, kurios ruoš kvalifikuotus darbuotojus ir ateityje. Savo ruožtu darbuotojai gali pastoviai tobulinti savo kvalifikaciją, užtikrinant tęstinio mokymosi galimybę.
Programos rengėjai:Alytaus kolegijos docentas Kazys Riauka; Alytaus kolegijos lektorė Lina Kankevičienė; Alytaus PRC vyr. profesijos mokytojas Eugenijus Juškevičius
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas


Pagalba
| Apie sistemą |
English
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Alytaus darbo rinkos mokymo centras Alytus Pulko g. 55
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju