Mokymo programos
Auklės Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 362076101
Kodas pagal ISCED: 33376
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Socialinės paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 18 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Auklės profesija buvo gana populiari tarpukario Lietuvoje. Šiuo metu vėl atsiranda auklių poreikis.
Užsienio šalys (Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Belgija, JAV) sukūrė AU - PAIR programą savo valstybių prestižui kelti. Pagal šią programą iš viso pasaulio jauni žmonės priimami gyventi į tų valstybių gyventojų šeimas, kur atlieka auklių pareigas. Tokiam darbui jaunus, neturinčius patirties žmones reikia paruošti, nes užsienyje jie ne tik susipažįsta su svetimo tautos kultūra ir gyvenimu, bet pristato ir savo - lietuvių tautos vertybes. Šie žmonės turi deramai atstovauti Lietuvą, kelti jos prestižą kitų valstybių gyventojų tarpe.
Ši mokymo programa skirta auklių rengimui darbo rinkos profesinio mokymo įstaigose. Pateikiama programa parengta įvertinant AU - PAIR programos reikalavimus.
Mokymo programa numato du mokymosi variantus: su užsienio kalba ir be jos. Baigusieji mokymo programą su užsienio kalbos mokymusi turi galimybę išvykti į užsienį pagal AU - PAIR programą.
58 % mokymuisi skirto laiko užima teorinis mokymas. Jo metu besimokantieji gauna teorinių žinių pagrindus vaiko auklėjimo pedagogikos, vaiko psichologijos sityje, pasaulyje pripažintų ugdymo sistemų, bendravimo etikos, medicinos, užsienio kalbos, etnokultūros pagrindus.
Likusioji mokymo trukmės dalis skirta praktiniams užsiėmimams. Juose ypatingai daug dėmesio skiriama praktiniam besimokančiųjų darbui su vaikais, o taip pat užsienio kalbai, kurią auklė privalo išmokti tiek, kad galėtų susikalbėti ir su auklėjamais vaikais, ir su jų tėvais buitinėmis temomis.
Išklausius visą teorinį kursą ir atlikus pilną praktinį mokymą, laikomas kvalifikacinis egzaminas, kurio metu patikrinamos ir įvertinamos mokinių žinios ir praktiniai sugebėjimai.
Sėkmingai išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą, egzaminų komisija suteikia auklės kvalifikaciją, o mokymo institucija išduoda nustatytos formos kvalifikacijos pažymėjimą (serija 2100).
Parengta pagal šią programą auklė gali sėkmingai dirbti AU - PAIR sistemoje.
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Anykščių technologijos mokykla Anykščių r. Ažupiečių k., Anykščių sen.
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla Panevėžys Aldonos g. 4
Gruzdžių žemės ūkio mokykla Šiaulių r. Jaunimo g. 1, Gruzdžių mstl.
Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija Šiauliai Dvaro g. 87
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

2015-09-27

O kaune situ kursu nera?