Mokymo programos
Siuvinių Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210054213
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (siuvimo ir siuvinėjimo technologijos, audinių sukirpimo ir konstravimo pagrindų, specialaus piešimo, paruošti piešinį ir jį perkelti ant audinio, žaliavų, audinių ir siūlų savybių, asortimento, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų, jų derinimo, siūti vyriškų, moteriškų, vaikiškų drabužių detales, dirbti universaliomis siuvimo, apmėtymo, kilpų, sagų prisiuvimo, tvirčių darymo mašinomis, lygintuvais, presais, rankinėmis ir juostinėmis sukirpimo mašinomis, siuvinėti įvairia technika rankomis ir mašinomis, taisyti drabužių defektus, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (34 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse ir siuvimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dirba siuvimo atelje, buitinio aptarnavimo ir individualiose įmonėse, tiek ivdividualioje, tiek serijinėje gamyboje. Susiuvėjas-siuvinėtojas siuvinėja papuošimus ant gatavų drabužių dalių ar kitų medžiagų rankomis ar mašina. Sutvirtina siuvinėjimo lanką ar rėmą, ant kurio bus tempiama siuvinėjama medžiaga. Siuvinėja pagal modelį ar savo paruoštą dizainą, keičia adatas ir siūlų spalvą. Pažymi siuvinėjimo linijas ant medžiagos. Sutvarko rankdarbio kraštus, atlenkia ir peltakiuoja bei apsiuva juos įvairiais dygsniais, susiuva audinių atkarpas.
Susiuvėjas-siuvinėtojas dirba uždarose patalpose. Darbas yra sėdimas.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Labai svarbu nusimanyti apie siuvinėjimo mašinų paskirtį, darbo principus, priežiūros taisykles; siuvinėjimui naudojamų audinių ir siūlų rūšis, pagrindines savybes; siuvinėjimo rankomis ir mašina techniką ir technologiją; gebėti parinkti ir sudaryti piešinį gaminiui siuvinėti, jį didinti arba mažinti, perkelti ant audinio, greitai ir kokybiškai išsiuvinėti parinktą piešinį įvairia technika.
Svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, atidumas, darbštumas, kantrybė, nekonfliktiškumas, bei tokie gebėjimai kaip meninis skonis, spalvų skyrimas ir derinimas, konstrukcinė vaizduotė dvimatėje erdvėje, piešimo, kompoziciniai gebėjimai.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Profesija nėra labai populiari ir paklausi, todėl poreikis susiuvėjui-siuvinėtojui neturėtų didėti. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip meno dirbinių iš tekstilės gamintojas, meninių dirbinių siuvinėtojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Viešoji įstaiga Kauno mechanikos mokykla Kaunas Taikos pr. 129
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla Vilnius Pakalnės g. 3
Kauno statybininkų mokykla Kaunas R. Kalantos g. 80
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Druskininkų amatų mokykla Druskininkai Gardino g. 45
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju