Mokymo programos
Kasininko-operatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034102
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros) ir specialybės (prekybos įmonių veiklos organizavimo, prekybos įmonių veiklos apskaitos, prekių pardavimo mokslo, darbo su kasos įrengimais, produktų laikymo sąlygų, profesinės etikos ir psichologijos, sanitarijos ir higienos pagrindų, asmens higienos reikalavimų, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų ) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Praktiniai gebėjimai ugdomi mokomosios (21 savaitės) ir baigiamosios (8 savaičių) praktikų, atliekamų mokyklų praktinio mokymo dirbtuvėse bei prekybos įmonėse, metu.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Kasininkas-operatorius atlieka pinigų priėmimo ir išdavimo operacijas, tuo palengvindamas ir kontroliuodamas prekių ir paslaugų pardavimą. Darbo specifika priklauso nuo to, kokioje įstaigoje - banke, parduotuvėje, įmonėje ar kontoroje - kasininkas-operatorius dirba. Jis išmoka grynuosius pinigus, priima ir tikrina įmokas grynaisiais pinigais, bankų čekiais, kreditinėmis kortelėmis, išduoda grąžą ir pirkimo čekį. Parduotuvėje dirba su kasos aparatu, fiksuojančiu parduotų prekių ar paslaugų kainą, prireikus išrašo sąskaitą. Perskaičiuoja per diena gautus pinigus, perduoda juos inkasatoriui, pildo kasos žurnalą. Įmonių kasininkai be anksčiau minėtų funkcijų, išduoda darbo užmokestį pagal sudarytą žiniaraštį. Banko kasininkai-operatoriai priima ir perskaičiuoja kasos pinigus, atsako už jų saugumą. Dideliuose bankuose dirba specializuotose darbo vietose, t.y. išdavimo pagal čekius, indėlių priėmimo ir išėmimo, užsienio valiutos keitimo ir kt. Pastovus bendravimas su klientais atliekant pinigines operacijas kelia specifinius fizinius ir psichinius reikalavimus šios profesijos dirbantiesiems.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą kasininko-operatoriaus darbą lemia kasos, pinigų išėmimo, banko operacijų išmanymas, mokėjimas pildyti apskaitos dokumentus ir dirbti technine įranga. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip atsakomybės jausmas, sąžiningumas, bendravimo įgūdžiai, kruopštumas ir pan.. Sėkmingą darbą laiduoja gera psichinė ir fizinė sveikata, o taip pat analitinis mąstymas, dėmesio koncentracija, gebėjimas susikaupti, fizinė ištvermė. Kasininko- operatoriaus darbą sunku dirbti sulėtinto mąstymo žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, klausos bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Kasininko-operatoriaus profesija yra paklausi. Šios profesijos darbuotojų poreikis auga plečiantis aptarnavimo bei prekybos sferoms. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip kasininkas-sąskaitininkas, pašto prekystalio tarnautojas, finansų įstaigos tarnautojas ir pan. Kasininkas-operatorius gali būti paskirtas vadovauti kitiems darbuotojams. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLA Šiaulių r. Daugėlių g. 17, Kuršėnai
Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla Vilnius Žirmūnų g. 143
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju