Mokymo programos
Draudimo įmonių Tarnautojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034301
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1,5 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Mokomasi bendrųjų (kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (draudimo mokslo, darbo su kompiuteriu, draudimo sutarčių sudarymo, draudžiamų objektų įvertinimo, visų rūšių draudimo įmokų inkasavimo, draudimo rinkodaros, profesinės etikos ir psichologijos, buhalterinės apskaitos ir teisės pagrindų, raštvedybos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų ) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamoji (12 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų verslo praktinio mokymo firmose, draudimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Draudimo įmonių tarnautojas dirba draudimo agentu įvairiose draudimo įstaigose/bendrovėse, savivaldybėse, biudžetinių įstaigų buhalterijose, muitinėse, akcinėse bendrovėse, privačiose įmonėse ir kt. Kylant karjeros laiptais, įgijus patirtį gali dirbti draudimo inspektoriumi. Tvarko draudimo biudžeto ir draudimo įstaigų sąmatą. Vykdo apskaitą bei finansinę ir statistinę atskaitomybę. Tvarko bylas, asmenines sąskaitas. Apskaičiuoja pensijas, pašalpas, premijas ir pan. Kontroliuoja draudimo įmokų teisingumą, sudaro įstaigų išlaidų sąmatas. Draudimo agentas konsultuoja klientus visais draudimo klausimais, sudaro ir įformina įvairias draudimo sutartis, apskaičiuoja draudimo įmokas, įvertina draudžiamus objektus. Ieško klientų, renka informaciją apie draudėjus, aiškina draudimo rūšių turinį ir ypatumus, sudaro sutartis. Draudimo inspektorius planuoja, koordinuoja ir kontroliuoja draudimo agentų veiklą, organizuoja jų mokymą. Finansinių operacijų atlikimas kelia specifinius fizinius ir psichinius reikalavimus draudimo įmonių tarnautojo profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą draudimo įmonių tarnautojo darbą lemia draudimo, finansinės kontrolės, teisės, įstaigų apskaitos išmanymas, darbo kompiuteriu įgūdžiai. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip sąžiningumas, mokėjimas bendrauti, atsakomybės jausmas, įtaigumas, atkaklumas. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (loginis-matematinis mąstymas, dėmesio koncentracija, greita reakcija ir orientacija, aiškus minčių reiškimas, ištvermė ir pan.). Draudimo įmonių tarnautojo darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo žmonėms, taip pat turintiems rimtų kalbos, regos ir kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Draudimo įmonių tarnautojo profesija turėtų būti perspektyvi, kadangi draudimo verslas Lietuvoje plečiasi, atsiranda naujų draudimo rūšių. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip draudimo agentas, maklerių įstaigos tarnautojas, informacijos vadybininkas ir pan. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 84
Vabalninko žemės ūkio mokykla Biržų r. S. Nėries g. 8, Vabalninkas
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Alantos technologijos ir verslo mokykla Molėtų r. Technikumo g. 2, Naujasodžio k., Alantos sen.
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla Panevėžys Klaipėdos g. 146
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju