Mokymo programos
Biuro Komersanto Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034707
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (biuro steigimo ir valdymo pagrindų, biuro darbo laiko planavimo, buhalterinės apskaitos, raštvedybos, personalo skyriaus dokumentų tvarkymo, apskaitos dokumentacijos pildymo, logistikos pagrindų, rinkos tyrimo, taikomųjų kompiuterinių programų naudojimo, profesinio etiketo, darbo kompiuteriu ir komunikacinių priemonių naudojimo, darbo imituotoje verslo aplinkoje, teisės, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų ) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių), baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų praktinio mokymo kabinetuose ir firmose, įvairios veiklos, įstaigose, firmose, įmonėse, organizacijose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Biuro komersantas organizuoja ir koordinuoja biuro bei sandėlių ūkio veiklą. Aprūpina įstaigos, įmonės, organizacijos administracinį ir ūkio sektorių techninėmis priemonėmis, medžiagomis, komplektuojamomis dalimis. Užsako biuro veiklai reikalingas priemones, medžiagas ir komplektuojamąsias detales. Palaiko dalykinius ryšius su tiekėjais. Rengia ir tvarko biuro sąskaitas, pirkimo-pardavimo sutartis, komercinius siūlymus ir užsakymus. Dirba su biuro technika: kompiuteriu, telefaksu, kopijavimo aparatu. Tvarko ir rengia biuro dokumentaciją, išsiunčia, priima bei rūšiuoja korespondenciją, sistemina gautą informaciją. Kontroliuoja sandėlių ūkį. Skaičiuoja įmonės kaštus ir pelną, darbo užmokestį, tvarko biuro darbuotojų dokumentus, svarsto kadrų planavimo galimybes. Biuro komersantas turi nusimanyti apie biuro darbo vietos įrengimą, biuro struktūrą. Intensyvus organizacinis darbas bei dažnai nenormuota darbo diena kelia specifinius reikalavimus biuro komersanto profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą biuro komersanto darbą lemia organizaciniai ir vadovavimo gebėjimai, geri kalbiniai gebėjimai, užsienio kalbos(ų) mokėjimas, korespondencijos ir dokumentacijos tvarkymo išmanymas, darbo kompiuteriu įgūdžiai. Labai svarbios yra tokios asmenybės savybės kaip organizuotumas ir atsakingumas, komunikabilumas, dalykiškumas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė. Biuro komersanto darbas reikalauja verslumo, kalbos sklandumo, dėmesingumo, geros atminties ir kt. Biuro komersanto darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų kalbos, regos, klausos sutrikimų ir kt.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Biuro komersanto profesija yra paklausi. Gerai parengtų, aukštos kvalifikacijos biuro komersantų poreikis turėtų didėti, nes nuo jų darbo kokybės priklauso sėkminga biuro veikla. Nuolatos kuriasi naujos įmonės, kurioms reikia kvalifikuotų šios profesijos specialistų. Biuro komersanto profesija gimininga tokioms profesijoms kaip įmonių komersantas, smulkaus verslo organizatorius ir pan. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kelmės profesinio rengimo centras Kelmės r. J. Janonio g. 11
Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla Kaišiadorių r. Girelės g. 57
Plungės žemės ūkio ir verslo mokykla Plungės r. Mendeno g. 7
Veisiejų technologijos ir verslo mokykla Lazdijų r. Kailinių k., Veisiejų sen.
Šilutės žemės ūkio mokykla Šilutės r. Mokyklos g. 3, Pagrynių k., Šilutės sen.
Klaipėdos statybininkų mokykla Klaipėda Taikos pr. 67
Šeduvos technologijų ir verslo mokykla Radviliškio r. Jaunimo g. 12, Raudondvario k., Pakalniškių sen.
Mažeikių politechnikos mokykla Mažeikių r. Ventos g. 18
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju