Mokymo programos
Transporto Komersanto Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034708
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (verslo įmonių steigimo ir krovinių vežimo organizavimo, valstybinių ir tarptautinių norminių dokumentų reikalavimų, vadybos, rinkodaros pagrindų, apskaitos ir finansų, dirbti su klientais, prekybos pagrindų, dirbti biuro technika, krovinių vežimo dokumentų tvarkymo ir muitinės formalumų atlikimo, raštvedybos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių), baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų verslo praktinio mokymo firmose, kabinetuose, kovinių pervežimo automobiliais, geležinkeliu ir vandens transportu įmonėse ir kompanijose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Transporto komersantas dirba transporto įmonėse ir organizacijose, nustato transportavimo paslaugų kompleksą, organizuoja jų valdymą ir naudojimą. Tvarko pervežimo užsakymus, dokumentus bei pervežamų krovinių apskaitą; muitinėse bei kelių inspekcijose pildo prekių vežimo per valstybės sieną dokumentaciją. Konsultuoja klientus dėl ekspedicinių/pervežimo paslaugų. Organizuoja ir pristato krovinius į sutartą vietą, organizuoja krovinių sandėliavimą. Parengia transportą įvairiems kroviniams gabenti; vykdo transporto kasdieninę ir periodinę priežiūrą. Transporto komersanto darbas reikalauja nuolatinių išvykų krovinių pristatymui, susitikimų su klientais ir užsakovais transportavimo sąlygų aptarimui. Transporto komersantas nemažai laiko praleidžia muitinėse ir kelių inspekcijose, tvarkydamas dokumentaciją, bei prižiūrėdamas transporto priemonių techninę būklę. Intensyvus bendravimas su klientais ir užsakovais kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus transporto komersanto profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą transporto komersanto darbą lemia geras verslo ir vadybos pagrindų išmanymas, mokėjimas teisingai pildyti pervežimo dokumentaciją (muitinės deklaracijas, licenzijas, važtaraščius) bei apskaitos dokumentaciją, autotransporto priemonių ir mechanizmų eksploatavimo bei priežiūros įgūdžiai. Labai svarbios yra tokios asmeninės savybės kaip komunikabilumas, kalbos aiškumas, gebėjimas organizuoti bei pateikti paslaugas ir pan., taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė (ištvermė, koordinacija ir pan.). Transporto komersanto darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto mąstymo žmonės, turintiems rimtų kalbos, klausos, judėjimo ir kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Transporto komersanto profesija yra perspektyvi. Paskutiniu metu šalyje labai išsiplėtė įmonių ir įstaigų, užsiimančių krovinių pervežimų, tinklas , taip pat didėja krovinių tranzitas per Lietuvą. Dėl šios priežasties didėja aukštos kvalifikacijos transporto komersantų poreikis. Transporto komersanto profesija gimininga automobilių komersanto, smulkaus verslo organizatoriaus ir pan. profesijoms. Jos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kelmės profesinio rengimo centras Kelmės r. J. Janonio g. 11
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju