Mokymo programos
Kaimo Verslų Organizatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034711
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (kaimo verslų pagrindų ir taikomosios ekonomikos, žemės ūkio, sodo ir daržo kultūrų auginimo, gyvulių ir paukščių auginimo technologijos, įvairių gamybos ir paslaugų teikimo technologijų pagrindų, namų ūkio pagrindų, pašarų ruošimo, derliaus dorojimo, gamybinių, gyvulių auginimo ir sandėlių patalpų priežiūros, valdyti traktorių ir kitas darbų mechanizacijos priemones, darbų mechanizavimo, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, verslo ir darbo teisės pagrindų, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) praktinio mokymo dirbtuvėse, gyvulininkystės fermose, žemės ūkio bendrovėse, žemės ūkio produkcijos perdirbimo įmonėse, privačiuose ūkiuose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Kaimo verslų organizatorius įsteigia komercinę įmonę bei tvarko komercinę-gamybinę jos veiklą. Kaimo verslų sritis yra labai plati, gali būti steigiamos įvairiausios įmonės: sodo, daržo ir lauko kultūrų auginimo, želdinių tvarkymo, gyvulininkystės, žirgų auginimo, žemės ūkio produkcijos supirkimo, namų ūkio priežiūros ir remonto, kaimo turizmo ir kt. Kaimo verslų organizatorius tvarko įmonės veiklos bei finansų apskaitą, prognozuoja komercinės veiklos plėtotę. Ieško naudingų prekybos partnerių, tiria rinkos poreikius (ieško duomenų apie naujas ir paklausias rinkoje prekes ir paslaugas), analizuoja konkurentų veiklą, formuoja įmonės kainų politiką ir kt. Privalo mokėti nustatyti paslaugos ar prekės kainą, laiku ir tinkamoje vietoje pateikti jas rinkai. Veda derybas su komerciniais partneriais, pagal teisines normas sudarinėja pirkimo-pardavimo sutartis, numato prekių pervežimo kaštus.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą kaimo verslų organizatoriaus darbą lemia organizaciniai gebėjimai, verslo, rinkodaros, vadybos, užsienio kalbos(ų) žinios. Svarbu yra išmanyti verslo organizavimo kaime specifiką: įvairių žemės kultūrų, gyvulių ir kt. auginimo technologiją, kaimo turizmo organizavimo ypatumus ir pan. Turi mokėti dirbti kompiuteriu, kasos aparatu, prekybos ir technologiniais įrengimais. Labai svarbios yra tokios asmenybės savybės kaip organizuotumas ir atsakingumas, komunikabilumas, dalykiškumas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė. Kaimo verslų organizatoriaus darbas reikalauja verslumo, dėmesingumo, mokėjimo prisitaikyti prie kintančių darbo sąlygų. Kaimo verslų organizatoriaus darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, judėjimo, klausos ir kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Kaimo verslo organizatoriaus profesija yra gana nauja ir perspektyvi. Kadangi ji apima plačią veiklos sritį, tai darbuotojų profesinė sėkmė didele dalimi priklauso nuo jų išmonės, gebėjimo pasinaudoti organizaciniais įgūdžiais. Kaimo verslo organizatoriaus profesija artima tokioms profesijoms kaip kaimo verslų darbuotojas, verslo administratorius ir pan. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Simno žemės ūkio mokykla Alytaus r. Ateities g. 10, Simnas
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju