Mokymo programos
Suvirintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440052106
Kodas pagal ISCED: 42352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1,5 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (elektrinio ir dujinio suvirinimo technologijų, elektrinio ir dujinio suvirinimo įrangos, žaliavų savybių ir naudojimo, elektrotechnikos, braižybos ir brėžinių skaitymo, ruošinių paruošimo, suvirinimo režimo parinkimo, įrangos paruošimo, surinkimo ir suvirinimo įvairiose erdvės padėtyse, suvirinti pusautomačiais, automatais, įvairaus profilio plieno ir spalvotųjų metalų pjovimo elektrinio ir dujinio pjovimo įranga, spalvotųjų metalų ir lydinių suvirinimo, suvirinimo siūlių kokybės tikrinimo ir defektų taisymo, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (12 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) dirbtuvėse, įmonėse, kuriose atliekami suvirinimo ir metalo pjovimo darbai.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Suvirintojas elektra ir dujomis virina plastmasines ir metalines detales dujomis bei elektros virinimo aparatais. Jis nustato darbų vykdymo reikalavimus pagal brėžinius ir kitus specifinius požymius. Po to apžiūri ir paruošia dalis, kurias reikia suvirinti, numato darbo būdus, paruošia suvirinimo postus dujiniam ar rankiniam elektriniam suvirinimui ir pjovimui arba pusautomatiniam suvirinimui. Suvirintojas dirba su dujinio ir elektrinio pjovimo įranga, reguliuoja pjovimo ir virinimo režimus, atsižvelgiant į virinimo ar pjovimo būdą, padėtį erdvėje, metalo cheminę sudėtį. Suvirindami plastmasines detales, suvirintojas naudoja specialius pistoletus, lituoklius, plastmasės strypelius. Taip pat suvirintojai nuvalo ir šlifuoja suvirintas dalis, apžiūri ir pašalina defektus. Šios profesijos specialistas dirba patalpose ir lauke. Patalpose dirbant reikia pasirūpinti geru vėdinimu. Virinant būtina dėvėti specialius rūbus, akių ir veido apsaugos priemones.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Suvirintojas elektra ir dujomis turi nusimanyti apie metalus, jų lydinius, suvirinimui naudojamas medžiagas, elektrinio ir dujinio suvirinimo įrankius, darbų atlikimo technologiją ir kokybės reikalavimus, brėžinius. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kolektyviškumas, kruopštumas, loginis mastymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių ir rankų judesių koordinacija, ištvermė, dėmesio palaikymas ir pan.). Suvirintojo darbą sunku sėkmingai dirbti žmogui, turinčiam regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų, nesugebančiam tiksliai atlikti pasikartojančias užduotis.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Suvirintojo profesijos specialistų elektra ir dujomis paklausa didelė. Darbo perspektyvos geros. Giminingos specialybės: staklininkas-šaltkalvis, elektromontuotojas-suvirintojas elektra, šaltkalvis-suvirintojas-surinkėjas, pramonės mechanikas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Žeimelio žemės ūkio mokykla Pakruojo r. Naujamiesčio g. 6, Žeimelio mstl.
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla Vilnius Pakalnės g. 3
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju