Mokymo programos
Sienų Ir Krosnių Mūrijimo Bei Tinkavimo Darbų Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210058206
Kodas pagal ISCED: 23358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (pastatų konstrukcijos ir bendrosios statybos technologijos, krosnių, židinių, viryklių, dūmtraukių konstrukcijos, sienų ir krosnių mūrijimo, tinkavimo technologijų, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, žaliavų savybių ir panaudojimo, statybos braižybos ir brėžinių skaitymo, statybos normų ir taisyklių reikalavimų, darbo su įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, medžiagas darbo operacijoms paruošimo, pastatų pamatų montavimo, mūryti naudojant įvairias medžiagas ir mūro rišimo sistemas, architektūrinių pastatų elementų mūrijimo, betoninių ir gelžbetoninių statybos konstrukcijų montavimo, krosnių, židinių, viryklių, dūmtraukių mūrijimo ir jų apdailos, tinkavimo ir tinkuotų paviršių remonto, darbų kokybės įvertinimo, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomoji (34 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktika atliekama mokyklų (centrų) dirbtuvėse, pastatų statybos ir remonto darbus vykdančiose įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Mūrininkas-krosnininkas-tinkuotojas remontuoja ir stato pastatų bei statinių pamatus ir sienas iš plytų, blokelių ar blokų, laukakmenio, šlako ir kitų medžiagų, įrengia pamatų hidroizoliaciją. Montuoja mūrinių pastatų sąramas, sijas, perdangų ir denginių plokštes, laiptų aikšteles, stogelius virš įėjimų, balkonų plokštes ir karnizus. Mūrija įvairios paskirties krosnis, židinius, virykles ir dūmtraukius iš plytų ir koklių. Remontuoja krosnis, židinius, virykles, prijungia jas prie dūmtraukių. Paruošia paviršius tinkavimui, tinkuoja fasadus ir vidaus patalpas paprastais ir sudėtingais skiediniais, rankiniais įrankiais ir mechanizuotai, ištaiso seno tinko defektus. Mūrininko-krosnininko-tinkuotojo darbas daugiausia rankinis. Tai sunkus fizinis darbas, dažnai tenka kelti sunkumus. Darbo aplinka gali būti dulkėta ir purvina, todėl šis darbininkas aprūpinamas specialia apranga. Mūrininkas-krosnininkas-tinkuotojas dirba atvirose statybos aikštelėse ir uždarose patalpose, bet kokiame aukštyje, įvairiomis oro sąlygomis.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam mūrininko-krosnininko-tinkuotojo darbui reikalinga nusimanyti apie pamatų, sienų, krosnių mūrijimui bei tinkavimui naudojamas medžiagas bei technologiją, surenkamas betonines ir gelžbetonines konstrukcijas, mokėti skaityti darbo brėžinius. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip tvarkingumas, kruopštumas, kolektyviškumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ištvermė, geras vestibiuliarinis aparatas ir pan.). Mūrininko-krosnininko-tinkuotojo darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo sutrikimų, alergiškiems bei kvėpavimo takų ligomis sergantiems asmenims.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Mūrininko-krosnininko-tinkuotojo darbas yra svarbus, jo reikšmė ir poreikis nuolat auga, nes daugėja individualių statybų tiek mieste, tiek kaimo vietovėse. Be to mūrininkas-krosnininkas-tinkuotojas, kaip ir kiti statybininkai, dėl puikios kvalifikacijos ir palyginti nebrangios darbo jėgos yra samdomi dirbti gretimose šalyse. Giminiškos profesijos: mūrininkas-dailidė-armuotojas-betonuotojas, statybų stalius-apdailininkas-mūrininkas, dažytojas-tinkuotojas-plytelių klojėjas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla Šilutės r. Lietuvininkų g. 72
Marijampolės profesinio rengimo centras Marijampolė Kauno g. 117
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju