Mokymo programos
Santechniko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210058208
Kodas pagal ISCED: 23358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Šalyje kiekvienais metais statoma daug įvairiausios paskirties pastatų, todėl jų sanitariniam įrengimui reikia kvalifikuotų santechnikų. Santechninių sistemų įrengimui ir aptarnavimui steigiasi įvairaus dydžio įmonės, kurioms reikalingi specialistai šiam darbui atlikti.
Programos tikslas:
parengti specialistą, kuris galėtų montuoti santechnikos prietaisus; vandentiekio ir kanalizacijos sistemas, patalpų vidaus dujotiekio, centrinio šildymo sistemas. Mokėti dirbti su įrankiais, prietaisais ir įrengimais, panaudoti naujausias medžiagas ir darbų technologijas.
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (pastatų konstrukcijos ir inžinerinių sistemų, vandentiekio, kanalizacijos, dujotiekio, šildymo sistemų įrengimo ir remonto bei suvirinimo technologijų, žaliavų, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, braižybos ir brėžinių skaitymo, šaltkalviškų operacijų, montuoti sistemų tinklus ir armatūrą, mechaniniu ir terminiu būdais paruošti vamzdžius, sujungti plastmasinius ir varinius vamzdžius, sujungti vamzdžius srieginiu būdu, hermetinti, montuoti, ardyti ir remontuoti vandentiekio, kanalizacijos, dujotiekio, grindų ir oro šildymo sistemas ir prietaisus, suvirinti elektra ir dujomis, suvirinti plastmases, išbandyti sistemas hidrauliniu ir kitais būdais, darbų kokybės kontrolės, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.
Mokomasi bendrųjų ir specialybės dalykų ir praktinių gebėjimų.

Mokomoji (34 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktika atliekama mokyklų (centrų) dirbtuvėse, statybos ir remonto įmonėse, santechninės įrangos firmose, namų bendrijose.

Pagal programos mokymo planą vykdomi tarpiniai ir mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Remiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Santechnikas-suvirintojas montuoja santechnikos prietaisų, vandentiekio ir kanalizacijos, patalpų vidaus dujotiekio, centralinio šildymo sistemas, surenka, remontuoja ir prižiūri vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynus, šildymo sistemos vamzdžius, boilerines ir sanitarines sistemas, montuoja vandens valymo, vandens, dujų bei šildymo apskaitos prietaisus. Pradėdamas darbą santechnikas-suvirintojas nagrinėja brėžinius, numato vietas vamzdynui išvedžioti. Montuodamas vamzdynus bei mazgus, sujungimus suvirina dujų suvirinimo aparatu. Pabaigęs suvirinimą išbando visą sistemą - patikrina, ar niekur nebėga vanduo, ar sandari kanalizacija, ar sandarūs ventiliai, nėra dujų nuotėkio ir kt. Santechniko-suvirintojo darbas gali būti pavojingas žmogaus sveikatai, todėl privalu naudotis specialia apranga, turėti akių apsaugos priemones. Dirbama patalpose ir lauke (magistraliniai darbai).

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam santechniko-suvirintojo darbui reikalinga nusimanyti apie metalus, nemetalinių medžiagų panaudojimą santechnikoje, suvirinimo technologiją, vandentiekio, kanalizacijos, šildymo, ventiliacijos, dujotiekio sistemų įrengimą, mokėti skaityti brėžinius. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip tvarkingumas, kruopštumas, loginis mastymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ištvermė ir pan.). Santechniko-suvirintojo darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Santechniko-suvirintojo poreikis nuolat auga, nes didėja individualių statybų skaičius tiek mieste, tiek ir kaimo vietovėse. Perspektyvos ypatingai plačios. Giminingos specialybės: suvirintojas elektra ir dujomis, ventiliacijos, oro kondicionavimo sistemų gamintojas ir montuotojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kelmės profesinio rengimo centras Kelmės r. J. Janonio g. 11
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla Vilnius Pakalnės g. 3
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Biržų politechnikos mokykla Biržų r. Skratiškių g. 6
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju