Mokymo programos
Apdailininko (statybininko) Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440058201
Kodas pagal ISCED: 42358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (pastatų konstrukcijos ir bendrosios statybos technologijos, pastatų dažymo, tapetavimo, tinkavimo ir plytelių klojimo technologijų, žaliavų savybių ir taikymo, statybos braižybos ir brėžinių skaitymo, statybos normų ir taisyklių reikalavimų, darbo su įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, medžiagų paviršiaus paruošimo apdailos operacijoms, dažymo, tapetavimo, tinkavimo, plytelių klojimo darbų, dažytų, tapetuotų, tinkuotų ir padengtų plytelėmis paviršių remonto, darbų kokybės vertinimo, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) dirbtuvėse, pastatų statybos ir remonto darbus vykdančiose įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Apdailininkas (statybininkas) paruošia paviršius tinkavimui ir juos tinkuoja paprastais ir sudėtingais skiediniai, įvairiais rankiniais ir mechanizuotais būdais; apdailina medinius, mūrinius ir betoninius paviršius sauso tinko lakštais, užtaiso siūles. Paruošia medinius, metalinius, tinkuotus paviršius dažymui ir juos dažo įvairiais dažų mišiniais, tapetuoja. Paruošia pagrindus ir paviršius klijuoti įvairių rūšių plytelėmis, kloja plytelėmis lygias ir su nuolaidžiais grindis, klijuoja plyteles ant sienų, naudodami skiedinį, mastikas, klijus. Remontuoja tinkuotus, dažytus, tapetuotus ar plytelėmis klotus paviršius. Dirbdamas
apdailininkas (statybininkas) naudojasi technine dokumentacija, skaito darbo ir darbų organizavimo brėžinius, apskaičiuoja darbo ir medžiagų kiekį. Apdailininkas (statybininkas) dirba tiek patalpose, tiek statybų aikštelėse. Tenka dirbti ir dideliame aukštyje. Darbo aplinka gali būti dulkėta ir purvina, šis darbininkas yra aprūpinamas reikalinga specialia apranga.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam apdailininko (statybininko) darbui reikalinga nusimanyti apie tinkavimo, dažymo, plytelių klojimo, tapetavimo technologiją bei medžiagas, koloristikos pagrindus, sugebėti skaityti brėžinius. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip tvarkingumas, kruopštumas, kolektyviškumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ištvermė, geras spalvų skyrimas ir pan.). Apdailininko (statybininko) darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo sutrikimų, alergiškiems bei kvėpavimo takų ligomis sergantiems asmenims.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS

Apdailininko (statybininko) darbas yra svarbus, jo poreikis nuolat auga, nes šios profesijos atstovų rankų laukia kiekvienas naujai pastatytas ar remontuojamas statinys. Be to, dažytojas-tinkuotojas-plytelių klojėjas, kaip ir kiti statybininkai, dėl puikios kvalifikacijos ir palyginti nebrangios darbo jėgos yra samdomi dirbti gretimose šalyse. Giminiškos profesijos: mūrininkas-krosninkas-tinkuotojas, statybų stalius-apdailininkas-mūrininkas
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Veisiejų technologijos ir verslo mokykla Lazdijų r. Kailinių k., Veisiejų sen.
Kauno statybininkų mokykla Kaunas R. Kalantos g. 80
Biržų politechnikos mokykla Biržų r. Skratiškių g. 6
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla Pasvalio r. Narteikių k., Joniškėlio apylinkių sen.
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju