Mokymo programos
Staliaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440058209
Kodas pagal ISCED: 42358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros) ir specialybės (medžio apdirbimo technologijos, įrengimų konstrukcijos, žaliavų savybių ir panaudojimo, braižybos ir brėžinių skaitymo, dirbti įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, produkcijos iš medžio ir nesudėtingų baldų gamybos bei remonto, gaminių apdailos, įvertinti darbų kokybę, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Mokomoji (21 savaitės) ir baigiamoji (8 savaičių) praktika atliekama mokyklų (centrų) dirbtuvėse, geležinkelio, medžio apdirbimo ir baldų gamybos įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Stalius apdoroja medieną rankiniais ir elektriniais instrumentais bei medžio apdirbimo staklėmis. Jis gamina ir montuoja nesudėtingus ir vidutinio sudėtingumo staliaus dirbinius: langų ir durų blokus, pertvaras, grindlentes, apvadus, laiptų maršus ir turėklus, palanges, karnizus, dailylentes ir kt.; kloja lentų, parketo grindis; faneruoja nesudėtingus plokščius paviršius ar tašus; paruošia medienos paviršių apdailai, jį lakuoja bei dažo; remontuoja staliau gaminius ir šalina defektus. Taip pat stalius gamina ir surenka vidutinio sudėtingumo baldus. Staliui tenka dirbti ir uždarose ir atvirose patalpose. Stalius dirba medžio apdirbimo įmonėse, staliaus dirbtuvėse, statybos-remonto, statybos organizacijose, įmonių remonto cechuose ir kt. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės, kurioje dirba, dydžio, nuo atliekamo konkretaus darbo. Staliui dažnai tenka klūpoti, lenktis, dirbti su aštriais instrumentais, nešti sunkius daiktus, todėl svarbu laikytis saugaus darbo taisyklių.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam staliaus darbui yra būtina išmanyti medienos rūšis, savybes ir ydas, staliaus dirbinių gamybos technologiją, naudojamų įrankių, įrenginių ir staklių veikimo principus, brėžinių skaitymo taisykles. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, gera erdvinė vaizduotė, kūrybiškumas, kantrumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, dėmesio palaikymas, tiksli rankų judesių koordinacija, rankų jėga ir pan.). Staliumi sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Stalius - viena labiausiai paplitusių profesijų Lietuvoje. Didžiausia stalių paklausa didžiuosiuose miestuose, tankiausiai gyvenamuose šalies rajonuose. Gerėjant šalies ekonominei būklei, augant statybų tempams, staliaus paklausa didėja. Giminingos specialybės: stalius-stalius staklininkas-dailidė, meno dirbinių iš medžio gamintojas-restauratorius, dailiojo medžio meistras.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno mechanikos mokykla Kaunas Taikos pr. 129
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLA Šiaulių r. Daugėlių g. 17, Kuršėnai
Anykščių technologijos mokykla Anykščių r. Ažupiečių k., Anykščių sen.
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju