Mokymo programos
Braižytojo Ir Kompiuterinės įrangos Operatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440058210
Kodas pagal ISCED: 42358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1,5 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros) ir specialybės (kompiuterių ir periferinių įrenginių sandaros, programinės įrangos, programų instaliavimo ir konfigūravijos, geometrinės, projekcinės, mašinų ir statybinės braižybos pagal Lietuvos (LST), tarptautinius (ISO), Europos Sąjungos (EN) standartus, projektų techninės dokumentacijos reikalavimų, kompiuterinio projektavimo AutoCAD programa, kompiuterinio braižymo pagrindų, kompiuterinės grafikos Corel Draw ir PhotoShop programomis, mašinų gamybos ir statybos darbų technologijos, konstrukcinių ir statybinių medžiagų, techninių matavimų ir tolerancijų, techninio piešimo ir kompiuterinės grafikos, informacinių technologijų, darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamoji (12 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų kabinetuose, kadastro, registrų, projektavimo ir konstravimo įstaigose, reklamos, dizaino įmonėse ir organizacijose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Braižytojas ir kompiuterinės įrangos operatorius braižo įvairios paskirties brėžinius, taikydamas geometrinės, projekcinės, mašinų ir statybinės braižybos taisykles. Skaito įvairius brėžinius, detalizuoja surinkimo brėžinius ir juos įformina. Braižo plokštuminius ir erdvinius detalių modelius, statybinius brėžinius kompiuterine AutoCAD programa. Redaguoja ir spausdina brėžinius. Formuoja ir komponuoja modelių projekcijas kompiuteriu. Braižytojas ir kompiuterinės įrangos operatorius dirba projektavimo, konstravimo biuruose, dizaino firmose. Šios profesijos specialistas dirba patalpoje, darbo sąlygos patogios, darbas yra sėdimo pobūdžio. Kartais, sprendžiant skubias problemas, tenka dirbti vakarais ir savaitgaliais. Kadangi braižytojas ir kompiuterinės įrangos operatorius daug laiko stebi monitoriaus ekraną ir dirba klaviatūra, ilgainiui toks darbas gali pakenkti akims, nugarai arba rankos riešui.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam braižytojo ir kompiuterinės įrangos operatoriaus(ės)darbui būtina išmanyti specialiuosius dalykus, turėti gerus darbo su kompiuteriu įgūdžius, mokėti užsienio kalbą. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, tvarkingumas, pakantumas sėdimam darbui, erdvinis loginis mąstymas, kūrybiškumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, dėmesio palaikymas, greita orientacija, judesių koordinacija ir pan.). Braižytojo ir kompiuterinės įrangos operatoriaus darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos sutrikimų, esant sulėtintam erdviniam mąstymui.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Braižytojo ir kompiuterinės įrangos operatoriaus(ės) laukia neblogos perspektyvos. Giminingos specialybės: statybos, statinių įrangos jaunesnysis inžinierius, tekstų rinkėjas ir maketuotojas kompiuteriu, dizaineris.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju