Mokymo programos
Kaimo Turizmo Organizatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440081202
Kodas pagal ISCED: 42381
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Turizmo paslaugų plėtojimą skatina vietinis turizmas, kurio paklausa sparčiai auga. Tai rodo kaimo turizmo verslo plėtra. Kaimo turizmas - ne tik smulkus verslas ar papildomos pajamos, bet ir šeimos verslas, iš kurio galima gyventi protingai naudojant turimus objektus ir kitus išteklius. Šios formos turizmas siejamas su antru mūsų kaimo alsavimu, jo kultūros, ekonomikos, infrastruktūros ir socialinės veiklos. Tai viena iš svarbių ir funkcionalių Lietuvos kaimo plėtros ir ūkininkavimo alternatyvų.
Programos tikslas:
parengti specialistą, galintį savarankiškai dirbti pasirinktos specialybės srityje ir gebantį prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos sąlygų.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (viešbučių ir turizmo įmonių veiklos, paslaugų rinkodaros ir personalo vadybos pagrindų, buhalterinės apskaitos ir prekybos pagrindų, darbo su kompiuteriu, apskaitos priemonėmis ir biuro technika, žemės ūkio pagrindų, krašto kultūros, papročių ir tradicijų, tautosakos, architektūros, turizmo istorijos ir geografijos, paslaugų kainų paskaičiavimo, patalpų priežiūros ir jų paruošimo svečiams priimti, kulinarijos ir maisto gamybos, svečių maitinimo, kambarių tvarkymo, naudotis turizmo ir sporto įranga bei inventoriumi, darbo su klientais ir bendravimo etikos reikalavimų, turizmo ir pramogų organizavimo, sanitarijos ir higienos reikalavimų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomųjų ir baigiamosios praktikų trukmės ir vietų apibūdinimas:
mokomosios praktikos (34 savaičių trukmės) ir baigiamoji praktika (15 savaičių trukmės) atliekamos mokyklos laboratorijose, kolekciniame augyne, mokomojo ūkio laukuose, medelyne, žemaūgių vaismedžių sode, valgyklose ir kavinėse, šalies ir užsienio kaimo turizmo sodybose.
Mokslo baigimo kvalifikacijos egzamino apibūdinimas:
Pagal programos mokymo planą vykdomi tarpiniai ir mokymo programos baigimo kvalifikaciniai egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Remiantis jų rezultatais, suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Kaimo turizmo verslo darbuotojas organizuoja kaimo turizmo verslą privačiose Lietuvos sodybose. Tvarko įmonės veiklos dokumentus, sudaro įmonės veiklos planą, nustato teikiamų paslaugų kainas, darbuotojų poreikį. Planuoja ir ieško galimybių vystyti kaimo turizmą. Palaiko gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose švarą, remiantis sanitariniais-higieniniais reikalavimais, rūpinasi patalpų įrengimo ir apstatymo priežiūra. Sudaro svečių užimtumo programą, priima ir aptarnauja svečius. Pataria apgyvendinimo, maitinimo, buitinių ir poilsio paslaugų klausimais. Praveda ekskursijas po regiono apylinkes, apibūdina krašto kultūrą ir miestelio/kaimo istorines vietas (piliakalniai, parkai, draustiniai, paminklai, bažnyčios...). Organizuoja šventes, pramogas pagal liaudies tradicijas, papročius. Nustato maisto kokybę, vertę, moka naudotis virtuvės įrenginiais, gamina nesudėtingus patiekalus ir gėrimus, serviruoja stalą ir aptarnauja svečius. Užsako ir priima prekes bei tikrina jų kokybę. Priklausomai nuo svečių antplūdžio (sezoniškumo) gali būti įtemptas darbo grafikas.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą kaimo turizmo verslo darbuotojo darbą lemia žinios ir mokėjimai kaimo turizmo vadybos, svečių aptarnavimo, etninės kultūros, mitybos ir maisto ruošimo, bendravimo psichologijos srityse, užsienio kalbos mokėjimas. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip organizuotumas, kūrybiškumas, komunikabilumas, savarankiškumas, paslaugumas ir pan., taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė (kalbos sklandumas, atminties išlaikymas, dėmesio koncentracija, ištvermė, greita reakcija ir pan.). Kaimo turizmo verslo darbuotojo darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo žmonėms, taip pat turintiems klausos, regos, judėjimo, kalbos bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Kaimo turizmo verslo darbuotojo profesija yra nauja, poreikis jai išaugo plečiantis aptarnavimo - turizmo sferai. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojas, smulkaus verslo organizatorius, biuro komersantas, namų ūkio ekonomas ir pan. Iniciatyvus, verslus kaimo turizmo verslo darbuotojas gali įkurti nuosavą kaimo sodybų verslą. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Varėnos technologijos ir verslo mokykla Varėnos r. J. Basanavičiaus g. 1
Telšių regioninis profesinio mokymo centras Telšių r. S. Daukanto g. 6B, Varniai
Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla Vilniaus r. Parko g. 7, Baltosios Vokės k., Pagirių sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju