Mokymo programos
Komunalinio ūkio Darbininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210081405
Kodas pagal ISCED: 23381
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (pastatų ir inžinerinių tinklų sandaros, žaliavų savybių ir naudojimo, elektrotechnikos, braižybos, brėžinių ir schemų skaitymo, mūrijimo, dažymo, tinkavimo, apdailos plytelių klojimo, pastatų elektros instaliacijos remonto, ventiliacijos sistemų, dujotiekio, suvirinimo, santechnikos armatūros montavimo ir remonto technologijos, staliaus darbo, medinių gaminių remonto, bendrosios ir specialiosios šaltkalvystės, darbo su įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, statybos normų ir taisyklių reikalavimų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Mokomosios (34 savaičių), baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) praktinio mokymo dirbtuvėse, gamybos, namų ir butų ūkį aptarnaujančiose ar komunalines paslaugas teikiančiose įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Komunalinio ūkio meistras atlieka bendrosios šaltkalvystės darbus. Remontuoja ir prižiūri sanitarines, šildymo, vandentiekio, kanalizacijos, ir ventiliacijos sistemas. Jungia nesudėtingas detales mechaniniu būdu. Montuoja ir prižiūri vandens, šilumos apskaitos prietaisus, nesudėtingą elektros instaliaciją. Stiklina, sandarina, dažo, tinkuoja ir kloja plyteles. Skaito nesudėtingus brėžinius ir schemas.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą komunalinio meistro darbą lemia žinios ir mokėjimai statybos, stalystės, šaltkalvystės ir elektrotechnikos srityse. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, sąžiningumas, pareigingumas, paslaugumas. Taip pat gera sveikatos būklė: ištvermė, dėmesio koncentracija, vikrumas. Komunalinio ūkio meistro darbą sunku dirbti žmonėms, turintiems regos, klausos bei judėjimo sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Komunalinio ūkio meistro profesijos darbuotojų poreikiai auga plečiantis aptarnavimo sferai. Ji gimininga tokiom profesijom kaip apdailininkas, elektromontuotojas, santechnikas, šaltkalvis. Plečiantis vandens ir šilumos ūkiui iniciatyvus komunalinio ūkio meistras gali įsteigti privačią organizaciją ar dirbti valstybinėse ir individualiose įmonėse.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla Šilutės r. Lietuvininkų g. 72
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla Vilnius Pakalnės g. 3
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju