Mokymo programos
Automobilių Kėbulų Remontininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 211052503
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Pagal šią programą mokomi mokiniai sėkmingai baigusieji 9 klases.
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (automobilių, jų kėbulų sandaros bei remonto technologijų, metalų suvirinimo ir litavimo technologijų, bendrosios šaltkalvystės, žaliavų, braižybos, elektrotechnikos, kėbulo ardymo ir remonto darbų, naudojant šaltkalvystės ir suvirinimo operacijas, dirbti kokybės kontrolės prietaisais ir remonto technologine įranga, kėbulo geometrijos parametrų tikrinimo, kėbulo glaistymo, šlifavimo ir gruntavimo, nesudėtingų pakabos, transmisijos remonto darbų, litavimo, kelių eismo taisyklių, automobilio vairavimo ir saugaus eismo pagrindų, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokantis pagal automobilių kėbulų remontininko 1-osios pakopos 3 metų trukmės mokymo programą įgyjama profesinė kvalifikacija ir pagrindinis išsilavinimas.

Mokomosios ( 34 savaičių trukmės) ir baigiamoji ( 15 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, laboratorijose, automobilių servisuose, autocentruose, autotransporto įmonėse ir įmonėse, kuriose atliekami automobilių kėbulų remonto darbai.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Automobilių kėbulų remontininkas įvertina automobilio kėbulo techninę būklę, nustato defektus, operatyviai ir kokybiškai atlieka kėbulo remonto darbus. Ardo kėbulą, lygina deformuotas dalis, dujinio ir elektrinio suvirinimo įrengimais virina ir lituoja kėbulo detales, šalina koroziją, remontuoja nemetalinius elementus. Surinktą automobilio kėbulą dažo ir surenka. Savo darbe naudoja kontrolines matavimo priemones, šaltkalvio ir kėbulų remontininko darbo įrankius ir įrangą. Apdirba konstrukcines ir naudoja eksploatacines medžiagas. Braižo ir skaito vidutinio sudėtingumo darbo bei surinkimo brėžinius, įvairias schemas, racionaliai ir taupiai naudoja energiją, žaliavas ir medžiagas. Racionaliai organizuoja darbo vietą, tinkamai ją prižiūri, išmano pagrindinius ekonomikos ir darbo teisės teiginius. Automobilių kėbulų remontininkas dirba automobilių remonto dirbtuvėse, darbo sąlygos priklauso nuo dirbtuvės techninio aprūpinimo. Jei mechanizacijos lygis žemas - daugelį darbų atlieka rankomis, tenka kilnoti nemažus svorius. Apsaugai nuo dulkių ir nuodingų garų naudoja kaukes, šalmus ir pan.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI Automobilių kėbulų remontininko darbo sėkmę lemia žinios, potraukis technikai. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas ir atidumas, savarankiškumas, komunikabilumas, o taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė-prisitaikymas prie nepalankių aplinkos sąlygų, gera judesių koordinacija, greita reakcija, gebėjimas ilgą laiką dirbti iškėlus rankas ar sulenkus nugarą, ištvermė. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti fiziškai silpnesniems žmonėms.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS Gausėjant įvežamų iš užsienio naujų ir naudotų automobilių, reikalingas kvalifikuotas remontininkas, galintis diagnozuoti automobilių kėbulų techninę būklę ir atlikti kokybišką jų remontą tiek didelėse autoremonto įmonėse, tiek smulkiuose, privačiuose automobilių garažuose. Profesija palanki kurti privatų verslą. Giminingos profesijos: automechanikas, automobilių techninės priežiūros jaunesnysis inžinierius, šaltkalvis.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Biržų politechnikos mokykla Biržų r. Skratiškių g. 6
Lietuvos reabilitacinis profesinio rengimo centras Radviliškio r. Gedimino g. 81
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju