Referatai, kursiniai, diplominiai
Išvestinės
2010-01-06
Matematika. Išvestinės.
Matematika  Konspektai   (27 psl., 228,07 kB)
Kai matematinis modelis suformuluotas taip, kad negalima taikyti nei analitinių, nei skaitmeninių metodų, pasitelkiamas eksperimentinės optimizacijos metodas. Tada efektyvumo kriterijus ir apribojimai patei¬kiami algoritmo forma. Šie algoritmai aprašo nagrinėjamojo objekto veiklą, o jo funkcionavimo sąlygas nustato tyrinėtojas. Šiais algoritmais gali būti ir skaitmeniniai metodai, tačiau griežtas matematinis formalizavimas ne visuomet leidžia aprašyti sudėtingas sistemas, atsižvelgiant į kiekvienos sistemos specifines veiklos sąlygas.
Matematika  Konspektai   (18 psl., 65,28 kB)
Regresijos modeliai
2009-09-10
Ekonomikos tyrimuose dažnai tenka nustatyti dviejų dydžių – Y, vadinamo išėjimo kintamuoju (pasekme), ir X, vadinamo įėjimo kinta¬muoju (priežastimi), – tarpusavio ryšį. Pasaulyje esama nepaprastos įvairovės šių ryšių tipų, bet visus juos galima suskirstyti į dvi grupes: funkcinius ir koreliacijos. Kiekvieną funkcinio ryšio įėjimo kintamojo reikšmę atitinka griežtai apibrėžta, fiksuota išėjimo kintamojo reikšmė. Žinant įmonės pajamas ir išlaidas, visuomet galima apskaičiuoti pelną. Funkcinė priklausomybė užrašoma taip: Y=F(X ).
Matematika  Konspektai   (24 psl., 178,5 kB)
Kombinatorika. Grafų teorija. Būlio funkcijų ir schemų teorija. Kodavimo teorija. Algoritmų teorija. Aibės, funkcijos ir sąryšiai. Matematinės logikos pradmenys.
Matematika  Konspektai   (101 psl., 1,04 MB)
Logikos sąvokos. Aibių algebros sąvokos. Tiesinių lygčių sistemos. Tiesinių lygčių pertvarkiai. Elementarieji pertvarkiai. Gauso algoritmas. Tiesinių lygčių suderinamumas. Vektoriai ir jų veiksmai. Vektorių tiesinė priklausomybė. Modifikuotas Gauso metodas. Kvadratinės matricos. Kvadratinių matricų determinantai.Dekarto koordinačių sistema. Tiesinė lygtis plokštumoje. Antros eilės kreivės.
Matematika  Konspektai   (86 psl., 342,83 kB)
Visuomenė. Senovės Egipto skaičiavimo ypatumai. Senovės Egipto geometrija. Žmogui išmokus išgauti geležies rūdą, gyvenimas labai pasikeitė. Jis ėmė plačiai naudoti metalus ir jų lydinius įvairių įrankių gamybai. Tai ypač atsiliepė gyvenimui tautų, kurios įsikūrė derlinguose didelių upių – Nilo, Tigro, Eufrato, Gango, Chvangchės, Jangdzės – slėniuose. Ėmus dirbti žemę metaliniais įrankiais, ne tik padidėjo darbo našumas, bet ir derlingumas išaugo keleriopai. Gaunant didesnius derlius, ne visiems žmonėms reikėjo auginti ar gaminti maisto produktus.
Matematika  Referatai   (6 psl., 69,9 kB)
Ankstyvoji senovės Graikijos matematika. Matematikos mokslo atsiradimas. VI-V amžiai pr.m.e. Graikijos istorijoje įsidėmėtini šiais trimis svarbiais įvykiais: pirmą kartą žmonijos istorijoje susikūrė demokratinė valstybė, atsirado tragedija bei komedija ir buvo sukurta matematika kaip abstraktus dedukcinis mokslas. Šie įvykiai, kurių kiekvienas atskirai buvo nepaprastai reikšmingas, sudaro fenomeną, vėliau pavadintą “graikų stebuklu”. Antikos žmonių polinkį mokslui galima paaiškinti ten įsigalėjusia nuomone, kad žinios žmogų tobulina, daro jį asmenybe. Graikijoje mokslas jau buvo atskiro asmens reikalas. Ir išminčius Graikijoje ne dievų patikėtinis, bet asmenybė, kuriai įgyti pripažinimą nepakanka vien dievo autoriteto.
Matematika  Referatai   (7 psl., 17,02 kB)
VI-V amžiai pr.m.e. Graikijos istorijoje įsidėmetini šiais trimis svarbiuasiais įvykiais: pirmą kartą žmonijos istorijoje susikūrė demokratinė valstybė, atsirado tragedija, bei komedija ir buvo sukurta matematika kaip abstraktus dedukacinis mokslas. Šie įvykiai,kurių kiekvienas atskirai buvo nepaprastai reikšmingas, sudaro fenomeną, vėliau pavadintą "graikų stebuklu". Antikos žmonių polinkį mokslui galima paaiškinti ten įsigalėjusia nuomone,kad žinios žmogų tobulina,daro jį asmenybe, Graikijoje mokslas jau buvo atskiro asmens reikalas. Ir išmincius Graikijoje ne dievų patikėtinios, bet asmenybė,kuriai įgyti pripažinimą nepakanka vien dievo autoriteto,- jis turi "kovoti" už savo vietą. Taigi įsigalėjo diskusijos.
Matematika  Referatai   (5,57 kB)
Dažniausiai visos įmonės, nepriklausomai nuo jos rūšies, turi labai svarbų tikslą, t.y. gauti kuo didesnį pelną iš savo užsiimamos veiklos. Todėl, stengiamasi įvairiais būdais gerinti savo veiklą: didinti pajamas, dirbti kuo mažesnėmis sąnaudomis ir darbui panaudoti pažangiausias technologijas, plėsti prekybinius plotus. Kuo didesnio pelno siekimas yra aktualus klausimas įmonės vidaus politikoje ir tikslų įgyvendinime. Pelnas, tai atlygis įmonei už jos teikiamas paslaugas, parduodamas prekes.
Matematika  Referatai   (4,21 kB)
Lygtis, sudaryta iš racionaliųjų reiškinių, vadinama racionaliąja lygtimi. Sprendžiant ir sudarinėjant racionaliąsias lygtis, būtina prisiminti, kad trupmenos vardiklis negali būti lygus nuliui. Paprastųjų ir nesudėtingų racionaliųjų lygčių sprendimas Paprastos racionaliosios lygtys, kurios pakeičiamos tiesinėmis ir kvadratinėmis lygtimis Paprastas racionaliąsias lygtis patogu pakeisti tiesinėmis ir kvadratinėmis.
Matematika  Referatai   (2,61 kB)
Išspręskite tiesinių lygčių sistemą Gauso metodu. Ji ekvivalenti pasirinktąjai sistemai ir turi vienintelį sprendinį x = (1; 2; 1; 2.) Gauso ir Žordano metodo pagrindą sudaro nuoseklus nežinomųjų eliminavimas naudojant elementariuosius tiesinių lygčių sistemos pertvarkius. Tikslas – pasirinktąją sistemą pakeisti tokia jai ekvivalenčia sistema, kurioje kiekvienas nežinomasis būtų tik vienoje lygtyje.
Matematika  Namų darbai   (2,57 kB)
Uždavinys: Žinoma n= 50 tiriamo požymio reikšmių. Sudaryti intervalinę statistinę lentelę, kai intervalų skaičius k= 5 ir nubrėžti santykinių dažnių histogramą. Apskaičiuoti imties vidurkį [pic], dispersiją S2 , patikslintą dispersiją [pic]ir vidutinius kvadratinius nuokrypius S, S1.
Matematika  Namų darbai   (3,78 kB)
Mes pasirinkome rašyti projektinį darbą apie parduotuvės "My style” darbo rezultatus, nes norėjome sužinoti kaip dirba verslininkai, kokį pelną jie gauna, kokiomis priemonėmis gelbėja savo verslą nuo bankroto. PROJEKTO TIKSLAS 1. Sužinoti, ar parduotuvės darbas yra pelningas. 2. Sužinoti, kokios yra verslininkų pelno didinimo priemonės. DARBO EIGA 1.Mes vaikščiojome parduotuvėje "My style”, išsirinkome 15 prekių, sužinojome jų didmenines kainas.
Matematika  Namų darbai   (2,5 kB)
Tikimybių teorija
2009-07-09
Tikimybių teorijos ir statistikos pradmenys dėstomi bendrojo lavinimo mokyklose. Iš šios temos įvairūs uždaviniai sprendžiami ir per matematikos egzaminą. Ši mokomoji medžiaga skiriama tiek mokytojui, tiek mokiniui. Joje apibūdinamos pagrindinės tikimybių teorijos ir statistikos sąvokos, pateikiami uždaviniai ir jų sprendimai, pateikiama uždavinių savarankiškam sprendimui. Mokiniai savo žinias ir gebėjimus gali pasitikrinti spręsdami savarankiškus ir kontrolinius darbus.
Matematika  Konspektai   (4,5 kB)
Statistika
2009-07-09
Statistika – tai mokslas, nagrinėjantis demografinius, ekonominius, socialinius bei kitus reiškinius, jų kitimą. Ši disciplina nėra tik paprastas skaičiavimas. Tai sistemingas ir tikslingas požymių, reiškinių ir daiktų žymėjimas...
Matematika  Namų darbai   (2,34 kB)
Kubinis splainas
2009-07-09
Duota funkcijos y = f(x) reikšmių lentelė (xi, yi) , i = 1, 2, … ,N. Rasti kubinį splainą y = S3i(x) , tenkinantį Lagranžo interpoliavimo sąlygą: S3i(x) = yi , i = 1, 2, … ,N. x0=a x1 x2 … xn=b y0 y1 y2 ... yn Reikia paskaičiuoti y-o reikšmę, pagal bet kokią x-o reikšmę iš intervalo [a, b], naudojant sudarytąjį kubinį splainą.
Matematika  Konspektai   (6,94 kB)
Stereometrja
2009-07-09
Stereometrija nagrinėja erdvėje esančias figūras. Stereometrijos kurse vartojamos pirminės sąvokos: taškas, tiesė, plokštuma. Per tris taškus, nepriklausančius vienai tiesiai,eina vienintelė plokštuma. Tiesė,nubrėžta per du plokštumos taškus,yra toje plokštumoje. Jeigu dvi plokštumos turi bendrą tašką,tai jos susikerta tiese,einančia per tą tašką. Per tiesę ir jai nepriklausantį tašką galima nubrėžti vienintelę plokštumą. Per dvi susikertanačias tieses galima nubrėžti vienintelę plokštumą. Per dvi lygiagrečias tieses galima nubrėžti vienintelę plokštumą.
Matematika  Konspektai   (4,29 kB)
Logika
2009-07-09
Logika – termino kilmė graikiška (logikė), nuo žodžio l o g o s – žodis, sąvoka, tvarka, persmelkianti ir būtį ir žmogaus sąmonę. Šia prasme terminą Logika pradėjo vartoti dar Herakleitas (apie 544 – 483 m. pr. Kr). Taigi etimologiškai – logiškas, vadinasi sąmoningas, atsakingas prieš Būtį, žmogaus mąstymas. Mąstymas tik tuomet logiškas, kai savimi išreiškia didžiąją Kosminę pasaulio tvarką, Būties tvarką. Taigi Herakleitas logikos kaip filosofinio termino autorius suteikia šiai sąvokai ontologinį turinį.
Matematika  Konspektai   (18,92 kB)
Pitagoras
2009-07-09
„Skaičius yra visų dalykų esmė“. Šio stipraus, plačiapečio jaunuolio kumpa nosimi, tikro mušeikos, vienos iš prmųjų istorijoje olimpiados teisėjai nenorėjo leisti dalyvauti varžybose dėl mažo ūgio. Jis vis dėlto pateko ir nugalėjo visus priešininkus. Jeigu tai būtų atsitikę maždaug po 2530 metų , viso pasaulio laikraščiai skelbtų: „Niekam nežinomas Pitagoras (Graikija) iškovojo aukso medalį kumštynėse“. Tarp kitko, dabartinėse olimpinėse programose nėra kumštynių.
Matematika  Konspektai   (4,17 kB)
Matematika
2009-07-09
Lagranžo teorema. Jeigu f – ja y= f(x) yra tolydi intervale [a; b] ir šio intervalo vidiniuose tškuose turi baigtines išvest, tai tame intervale bus bent viena argumento reikšmė x= c, tokia kad f(b)– f(a)= f`(c) (b– a), a< c< b. Įrodymas: (brėž 5) Kreivės y= f(x) taške kurio apsisė x= c, pravestoji liestinė yra KL|| AB. Stygos AB kAB= tg. tg= BD/ AD= (f(b)– f(a))/ (b– a).
Matematika  Paruoštukės   (7,9 kB)
Kai kurių terminų ir sąvokų kilmė. Apie trikampius. Apie lygiašonį trikampį. Talis Miletietis. Apie trikampio kampų sumą. Atkarpų skaičiavimas XVII - XVIIIa. Euklido ,,Pradmenų” aksiomos. Dvisieniai ir daugiasieniai kampai. Didelė dalis šiandien mokykloje vartojamų geometrijos terminų (pavadinimų) atsirado dar senovės Graikijoje. Kai kurie graikiški terminai jau senovėje, o po to ir viduramžiais buvo išversti į lotynų kalbą, kurią daugelį amžių vartojo mokslininkai. Todėl dauguma matematikos terminų yra kilę iš graikų arba lotynų kalbos.
Matematika  Referatai   (7 psl., 11,54 kB)
Loginiai reiškiniai ir jų pritaikymas. Logikos dėsniai. Su dvejetainiais skaičiais atliekami aritmetiniai veiksmai. Aritmetiniai veiksmai dvejetaine sistema atliekami pagal įprastines taisykles, bendras visoms pozicinėms sistemoms. Daugyba iš vieneto nekeičia skaičiaus. Todėl daugiaženklių skaičių daugyba dvejetainėj sistemoj išreiškiama tik perkėlimu ir sudėtimi. Loginės operacijos argumentas gali būti ne tik teiginio reikšmė (konstanta, kintamasis), bet ir kitos loginės operacijos rezultatas.
Matematika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 8,07 kB)
Skaitmenis, aritmetinių veiksmų žymėjimo ženklus ir kitus matematikos simbolius žmonės kūrė pamažu per daugelį amžių, glaudžiai siedami juos su aritmetika. Dauguma jų atsirado iš piešinių, brėžinių, raidžių ir žodžių santrumpų. Tai ilgai trukusios matematikos raidos rezultatas. Kai kurie matematinių sąvokų ženklai atsirado dar senovėje. Tačiau vieningų aritmetinių simbolių nebuvo net iki XV a. Iki šio amžiaus visi dydžiai ir veiksmai, sąlygos bei atsakymai buvo reiškiami tik žodžiais. Todėl tų laikų algebra vadinama retorine, t.y. žodine. Tik antrojoje XV a. pusėje kai kuriose Europos šalyse atsirado pirmieji algebros simboliai ir buvo pradėtos vartoti raidės.
Matematika  Referatai   (7 psl., 10,92 kB)
Tiesės lygtis
2009-05-15
Tiesės lygtis. Turto nuvertėjimas. Sąnaudų, pajamų ir pelno funkcijos. Tiesės nuolydis. Kryptinė tiesės lygtis. Tiesės, einančios per du žinomus taškus, lygtis. Bendroji tiesės lygtis. Pratimai. Klausimai. Dviejų tiesinių lygčių sistemos su dviem nežinomaisiais. Pasiūla ir paklausa. Gamybos priemonių pasirinkimas. Pratimai. Klausimai
Matematika  Pagalbinė medžiaga   (16 psl., 247,45 kB)
Skaičių sekos. Matematinės indukcijos principas. Skaičių seka. Sveikojo skaičiaus faktorialas. Sekos riba. Sekos ribos apibrėžimas. Sekos ribos egzistavimas. Sumavimo žymėjimas. Geometrinė progresija. Sudėtinės palūkanos. Geometrinės progresijos pirmųjų n narių suma. Begalinės geometrinės progresijos narių suma. Begaliniai periodiniai mokėjimai. Pratimai. Matematinės indukcijos principai. Klausimai.
Matematika  Pagalbinė medžiaga   (19 psl., 120,4 kB)
Funkcijų tyrimas
2009-05-15
Funkcijų monotoniškumas ir lokalieji ekstremumai. Antrosios eilės išvestinės ir kitas pakankamasis ekstremumo požymis. Pratimai. Atsargų valdymas. Funkcijos iškilumo intervalai ir vingio taškai. Pratimai. Didžiausioji ir mažiausioji funkcijos reikšmė. Pratimai.
Matematika  Pagalbinė medžiaga   (15 psl., 119,33 kB)
Kreivės nuolydis. Vidutinis ir momentinis greitis. Funkcijos išvestinės apibrėžimas. Išvestinės geometrinė prasmė. Diferencijavimo taisyklės. Pagrindinių elementariųjų funkcijų išvestinės. Pagrindinių elementariųjų funkcijų išvestinių lentelė. Pagrindinių sudėtinių funkcijų išvestinių lentelė. Pratimai. Klausimai ir užduotys.
Matematika  Pagalbinė medžiaga   (10 psl., 132,93 kB)
Neaprėžtai didėjančios funkcijos. Nykstamosios funkcijos. Nykstamųjų funkcijų savybės. Ribų skaičiavimo taisyklės. Funkcijų tolydumas. Skaičius e. Natūralieji logaritmai. Ribų skaičiavimo metodai. Pavyzdžiai. Pratimai. Klausimai ir užduotys. Uždavinių sprendimas MS Excel skaičiuokle.
Matematika  Pagalbinė medžiaga   (20 psl., 256,94 kB)
Šiuo darbu mes norėjome parodyti, kad ir tokia tema, kaip "Lietuvos matematikų spindesys”, galima parašyti visai įdomų referatą, sudominti jaunimą ir įrodyti, kad lietuviai irgi moka matematiką!
Matematika  Pateiktys   (3 psl., 5,06 kB)
Stereometrija
2008-10-27
Stereometrijos paruoštukė
Matematika  Paruoštukės   (2 psl., 6,57 kB)