Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Sociologinė teisės samprata
2013-06-13
Darbas apie teisinį realizmą.
1 ĮVADAS 3
2 BENDRIEJI DOKUMENTŲ REGISTRAVIMO REIKALAVIMAI 4
3 PRIVALOMI DOKUMETŲ REGISTRAVIMO DUOMENYS 5
4 IŠVADOS IR SIŪLYMAI 7
5 LITERATŪRA 8
6 PRIEDAI nuo 9
Aktai. Dokumentų valdymo projektinis darbas
2013-06-04
Įvadas 3
Aktas 4
Akto teksto sandara 5
Išvados 6
Literatūra 7
Priedas Nr.1..........................................................................................................................................8
Priedas Nr.2..........................................................................................................................................9
Priedas Nr.3........................................................................................................................................10
ĮVADAS..........................................................................................................................3
2. PERSONALO DOKUMENTAI.....................................................................................4
3. ĮSIDARBINIMO DOKUMENTAI................................................................................5
4. ĮDARBINIMO DOKUMENTAI....................................................................................6
5. IŠVADOS........................................................................................................................9
6. NAUDOTA LITERATŪRA..........................................................................................10
7. PRIEDAI
1 priedas. Prašymas priimti į darbą...........................................................................11
2 priedas. Darbo sutartis............................................................................................12
3 priedas. Įsakymas dėl priėmimo į darbą.................................................................15
Seimo rinkimai 2012
2013-01-16
2012 metų Seimo rinkimų apžvalga. 16 skaidrių.
Šiek tiek informacijos
Partijų sąrašas
Palyginimui
Rinkėjų aktyvumas
Rezultatai
Mandatų skaičius
Rezultatai panaikinti Zarasų - Visagino rinkimų apygardoje
Balsavimo kabinos
Statistika
Referendumas
Darbo sutarčių rūšys
2013-01-02
Referatas apie darbo sutarčių rūšis remiantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu.
ĮVADAS 3
1. Darbo sutarčių rūšys (DK XII skyrius, antras skirsnis) 4
1.1. Neterminuota darbo sutartis 4
1.2. Terminuota darbo sutartis (DK 109 straipsnis) 5
1.3. Sezoninė darbo sutartis (DK 112 straipsnis) 6
1.4. Trumpalaikė darbo sutartis (DK 113 str.) 6
1.5. Papildomas darbas ir antraeilės pareigos (DK 114 str.) 6
1.6. Nuotolinio darbo sutartis (DK 115 str.) 6
1.7. Kitų darbo sutarties rūšių ypatumai (DK 117 str.) 7
IŠVADOS 8
NAUDOTA LITERATŪRA 9
Baudžiamojo proceso teisė
2012-12-18
ikiteisminio tyrimo teisėjo įgaliojimai įrodinėjimo procese: tiesioginio nagrinėjimo teisme principo turinys ir išimtys; žodinio nagrinėjimo teisme principo turinys ir išimtys
Paveldėjimas civiliniame kodekse
2012-11-26
Civilinės teisės referatas. Apie palikimo atsiradimo sąlygas, paveldėjimo laikotarpį, reikalingus dokumentus ir sąlygas. Todėl mano tikslas - šiame referate apžvelgti esminius klausimus apie paveldėjimą. Šiame referate bandysiu sužinoti:
1. Kur ir kada atsiranda palikimas?
2. Kas yra palikimo paveldėtojai?
3. Kaip ir per kokį laiko tarpą reikia užregistruoti palikimą?
4. Kokiomis sąlygomis sudaromas testamentas?
5. Kas yra testamentinė išskirtinė?
ES direktyvos dėl oro taršos
2012-10-28
Šio referato tikslas - išnagrijnėti pagrindines Europos Sąjungos direktyvas apie oro taršą, paaiškinti jų tikslus ir siekius.
Teologinės teisės samprata. Kas tai? Kada, kur atsirado? Atsiradimo priežastys, aplinkybės. Privalumai, trūkumai. Prigimtinės teisės teorija. Kas tai? Kada, kur atsirado? Privalumai, trūkumai... (17 skaidrių, neužbaigta)
Referatas apie nužudymų klasifikavimą. Su įvadu, išvadomis, turiniu, literatūros sąrašu.
Nužudymas laikomas viena iš sunkiausių nusikaltimų formų. Juo atimama didžiausia žmogaus vertybė – jo gyvybė. Todėl jai apsaugoti būtinas itin tikslus reglamentavimas Baudžiamajame įstatyme. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas 129 – 131 straipsniuose pateikia skirtingas nužudymų rūšis, tačiau joms paaiškinti ir atskirti vieną nuo kitos, reikalinga išsami analizė, kurią galima aptikti Lietuvos aukščiausiojo teismo senato nutarimuose bei mokslinėje teisės doktrinoje. Ši tema aktuali, kadangi norint atriboti nužudymo rūšis vieną nuo kitos, svarbu atskleisti požymius, kuriais remiantis veika kvalifikuojama pagal atitinkamus Baudžiamojo kodekso straipsnius.
Darbas apie akcinių bendrovių steigimą, valdymą ir jų likvidavimą
ĮVADAS
Įmonė – tai savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, užsiimantis tam tikra gamybine, komercine ir ūkine veikla. Įmonės tipo pasirinkimą lemia verslo rūšis, gamybos apimtys, rinka, investicijų poreikis ir galimybės. Renkantis įmonės tipą būtina detaliai išnagrinėti teisės normas, reglamentuojančias pasirinktos įmonės rūšies veiklą. Viena efektyviausių įmonės organizavimo formų yra akcinės bendrovės. Ji steigėjams yra patraukli dėl profesionalaus valdymo, dėl ribotos turtinės atsakomybės, galimybės koncentruoti didelį kapitalą, dėl galimybės perduoti savo akcijas kitiems asmenims (http://lt.wikipedia.org/wiki/Akcinė_bendrovė).
Darbo objektas: Akcinės bendrovės steigimas, valdymas ir likvidavimas
Darbo tikslas: Išanalizuoti akcinės bendrovės steigimą, valdymą ir likvidavimą
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti akcinės bendrovės steigimo ypatumus;
2. Apibūdinti akcinės bendrovės valdymą;
3. Išsiaiškinti akcinės bendrovės likvidavimo procesą
PIRMOSIOS INSTANCIJOS TEISMO NUTARTYS
2012-03-07
Daugiau praktinis darbas. Analizuojama teisinė literatūra tam, kad išspręsti pateiktą praktinę užduotį.
ES savarankiškas darbas
2012-03-07
EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS PRINCIPŲ ANALIZĖ. Darbe sprendžiamos pateiktos praktinės užduotys, atliekama teisinnės literatūros analizė.
Referatas apie rinkos ekonomikos prielaidas, kaštus, pinigus. Smulkiai aprašytos šios trys temos.
Juridinių asmenų restruktūrizavimas
2011-05-06
Dėstytojai patiko skaidrės, bet gavau 9, nes neatsakiau į klausimus.
Finansų teisės savarankiškas darbas
PENSIJŲ SOCIALINIS DRAUDIMAS LIETUVOJE IR VOKIETIJOJE
Teisė
2011-02-21
1.Kurso dalykas, tikslai ir uzdaviniai.
Kurso tikslas – pateikti svar.valst.ir teises teorijas ir pagrindines teises saku: konstitucines, administracines, civilines ir baudziamasias teises – instituciju sampratas. Susipazinti su svarbiausiais minetu teises saku istatymais ir ypac su LR konstitucija, kaip pagr.valstybes funkcionavimo funkcija.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtinta, kad valstybė turi rūpintis savo piliečiais, duodama socialinės garantijas, tai yra senatvės pensijos kaupimo garantijos, neįgaliųjų rėmimas, bedarbių rėmimas ir kitos. Šiuo metų darbo teisės subjektui yra labai svarbu, kad su juo elgtųsi pagal įstatymus ir išmokėtu jam visas priklausančias garantijas ir kompensacijas. Garantinių ir kompensacinių išmokų yra įvairių. Kiekvienas asmuo susijęs su darbo teisė turi būti susipažinęs su savo teisėmis ir pareigomis. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir kituose įstatymuose yra įtvirtintos žmogaus teises ir laisvės. Taip pat žmogaus teisės į darbą, turi teisę turėti poilsį ir laisvalaikį. Asmuo, susijęs su visuomeniniais darbo santykiais, turi įvairias garantinės ir kompensacinės išmokas.
Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas
2011-01-11
Darbo sutartis individualizuoja konkretaus darbuotojo darbo sąlygas, nustato jo teises bei pareigas. Svarbu, kad kiekvienos darbo sutarties turinys būtų aiškus, aptartos esminės sutarties sąlygos, taip pat yra labai svarbu, kad darbo sutartis būtų sudaryta remiantis nustatyta tvarka. Tai padeda išvengti darbo ginčų, garantuoja darbo teisinių santykių pastovumą. Taigi šiame darbe aptarsime darbo sutarties turinį ir jos sudarymo tikslą, remiantis 2003 m. LR Darbo kodeksu.
Akcinė bendrovė kaip juridinis asmuo
2010-11-08
Šiame darbe aiškinama kad juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. (http://lt.wikipedia.org/wiki/Juridinis_asmuo). Nagrinėjama kokie yra juridiniai asmenys pagal tipus. Juridiniai asmenys yra skirstomi į privačiuosius ir viešuosius juridinius asmenis. (V. Mikelėnas, G. Bartkus, V. Mizaras, Š. Keserauskas, 2002, p. 96). Taip pat kalbama kad steigiant juridinį asmenį yra svarbu žinoti, kad turi būti išreikšta steigėjų valia ir būtinos tam tikros pastangos.
Sutartys
2010-10-06
TURINYS> Įvadas. Sutarčių turinys. Sutarčių vykdymas. Priedas .Nuorodos. Literatūra.>>
Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę. (APIMTIS 6PSL)
Statyba
2010-10-06
Šiais laikais turbūt kiekvinas norėtume turėti nuosavą didžiulį ir puikiai įrengtą namą. Tačiau tam reikalingi ne tik dideli pinigai, bet čia labai svarbus įvairių įstatymų žinojimas. Statybos darbai gali būti atlikti remiantis ir įvairiom statybos taisyklėm, kad ,žinoma, tas namas nesugriūtų, ir reikia taip pat žinoti statybos įstatymą, kuris nustato Lietuvos Respublikos teritorijoje statomų statinių esminius reikalavimus, šių statinių tyrimo, projektavimo, statybos, rekonstravimo, remonto, atidavimo naudoti, naudojimo ir nugriovimo tvarką, juridinių ir fizinių asmenų, dalyvaujančių statybos procese, santykius ir valstybės valdžios institucijų veiklos principus šioje srityje. (APIMTIS 6PSL)
Nagrinėjamas šių subjektų statusas pagal nauja BPK ir kitus įstatymus. Įstatymai lyginami su užsienio valstybių kodeksais. Eksperto statusas. Eksperto dalyvavimas teismo posėdyje. Eksperto išvada. Eksperto išvados vertinimas. Užsienio valstybių įstatymai (lyginamoji analizė).
Specialisto statusas. Specialisto dalyvavimas teisme. Specialisto išvados pateikimas.
Darbe nagrinėjamos specialisto ir eksperto, specialių žinių sąvokos, reikalavimai ekspertui ir specialistui, jų dalyvavimo teismo posėdžiuose tvarka. Remiamasi naujuoju BPK, Teismo ekspertizės įstatymu, Estijos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos BPK. Be to, naudotasi G. Juodkaitės-Granskienės, P. Pošiūno, T. V. Averjanovos J. K. Orlovo ir kitų mokslininkų darbais.
Paklausa ir pasiula
2010-10-06
Tik apie labai nedidelę grupelę žmonių galėtume pasakyti, kad jie turi viską, ko norėtų. Dauguma žmonių turi apsieiti be kai kurių daiktų, kuriuos turėti jie labai norėtų: jiems tenka paaukoti kai kuriuos savo norus. Taigi žmonės turi tarsi preferencijų skalę - tarsi sąrašą, kuriame paslaugos ir prekės surašytos preferencijose (jų vartojimo reikmenys - maistas, tinkamumo, prioriteto tam vartotojui) tvarka. Gyvybiniai arba būtiniausi vartojimo reikmenys - maistas, drabužiai, būstas, medicininė pagalba - yra tos skalės viršuje ir apskritai mūsų būtiniausių prekių poreikis negali būti paaukotas; aplinkybėms susiklosčius, mes pasiruošę už tuos gyvybinius dalykus atiduoti visą savo uždarbį. Žemiau tų gyvybiškai svarbių prekių preferencijų skalėje bus daiktai , kurių reikia savo komfortui padidinti ir gyvenimo lygiui pakelti (televizoriai, draudimai, automobiliai r t.t.). Žemiausiai šioje skalėje yra ne pirmo būtinumo prekės (šokoladas), be kurių prireikus mes lengvai išsiverstume.
Darbo kodeksas
2010-10-06
LR darbo kodekso patvirtinimo, įgaliojimo ir įstatymas. Pateiktas visas įstatymas o ne jo ištraukos. Įstatymas išleistas 2002 m. birželio 4 d. šešiasdešimt keturi puslapiai. Gali panaudoti tiek vidurinėje besimokantys moksleiviai, tiek studentai teises, ekonomikos ar vadybos konspektam, referatams.
Ginčai dėl drausminių nuobaudų paskyrimo
2010-06-10
Referato temą: Ginčai dėl drausminių nuobaudų paskyrimo, pasirinkau, nes manau, kad darbo drausmės laikymasis yra viena iš pagrindinių darbuotojų pareigų ir kiekvienas esamas ar būsimas darbuotojas, darbdavys bei kiekvienas teisininkas turi išmanyti esminius darbo drausmės ir drausminės atsakomybės bruožus. Šiandieniniame gyvenime ginčai kyla dažnai ir dėl įvairių priežasčių, nes kiekvienas žmogus visada turi savo nuomonę, savų interesų bei siekiamų tikslų. Daugelį ginčų žmonės išsprendžia patys, tokiems ginčams spręsti nereikalingi jokie teisiniai įstatymai ar aktai. Tačiau egzistuoja tam tikra ginčų rūšis – darbo ginčai bei ginčai dėl drausminių nuobaudų paskyrimo.. Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų.