Mokymo programos
Staliaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 211058209
Kodas pagal ISCED: 23358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Pagal šią programą mokomi mokiniai sėkmingai baigusieji 9 klases.
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (medžio apdirbimo technologijos,medienos apdirbimo įrengimų konstrukcijos, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, žaliavų savybių ir naudojimo, braižybos ir brėžinių skaitymo, darbo su įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, produkcijos iš medžio ir nesudėtingų baldų gamybos bei remonto, gaminių apdailos, darbų kokybės įvertinimo, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Mokantis pagal staliaus 1-osios pakopos 3 metų trukmės staliaus mokymo programą įgyjama profesinė kvalifikacija ir pagrindinis išsilavinimas.

Mokomojoje ( 34 savaičių trukmės) ir baigiamojoje ( 15 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) dirbtuvėse, lentpjūvėse, baldų gamybos, statybos ir remonto įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Statybų stalius apdailininkas-mūrininkas nužymi statomų pastatų pamatus, juos suniveliuoja, įrengia pamatus iš laukakmenio ir akmenbetonio, mūrija sienas iš plytų ir blokų, atlieka pamatų ir sienų hidroizoliaciją, montuoja sąramas, pertvaras, perdengimo plokštes; įrengia pastolius ir klojinius mūriniuose pastatuose, betonuoja. Statybų stalius apdailininkas-mūrininkas pagamina ir sumontuoja stalių gaminius statybose, apdorodamas medieną rankiniais ir elektriniais instrumentais bei medžio apdirbimo staklėmis. Jis stiklina, paruošia paviršių apdailai, jį dažo įvairiais būdais, klijuoja paviršių įvairiais apmušalais, tinkuoja, apdailina tinko lakštais, klijuoja plyteles. Statybų stalius apdailininkas-mūrininkas dirba įvairiose statybos-remonto ir statybos organizacijose. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės, kurioje dirba, dydžio, nuo atliekamo konkretaus darbo. Šis specialistas dirba tiek patalpose, tiek statybų aikštelėse. Jam tenka dirbti ir dideliame aukštyje. Darbo aplinka gali būti dulkėta ir purvina, todėl darbininkas yra aprūpinamas reikalinga specialia apranga.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Statybų stalius-apdailininkas-mūrininkas turi nusimanyti apie staliaus darbams, apdailai, mūrijimui naudojamas medžiagas, jų savybes, apdirbimo technologijas; įrankių, prietaisų, mechanizmų, naudojamų statybose paskirtį, veikimo principus; statybinių brėžinių skaitymo taisykles. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip tvarkingumas, kruopštumas, kolektyviškumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (geras regėjimas, gera rankų judesių koordinacija, stiprios rankos, ištvermė ir pan.). Statybų staliaus apdailininko-mūrininko darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo ar koordinacijos sutrikimų.


Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno mechanikos mokykla Kaunas Taikos pr. 129
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Kėdainių profesinio rengimo centras Kėdainių r. Šėtos g. 105
KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLA Šiaulių r. Daugėlių g. 17, Kuršėnai
Plungės žemės ūkio ir verslo mokykla Plungės r. Mendeno g. 7
Gruzdžių žemės ūkio mokykla Šiaulių r. Jaunimo g. 1, Gruzdžių mstl.
Kauno statybininkų mokykla Kaunas R. Kalantos g. 80
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras Visaginas Festivalio g. 7
Alantos technologijos ir verslo mokykla Molėtų r. Technikumo g. 2, Naujasodžio k., Alantos sen.
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju