Mokymo programos
Jėgos Ir Apšvietimo Tinklų Elektriko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262052206
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 13 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Elektros energijos panaudojimas yra plačiai taikomas šalies ūkyje. Įmonėse ir organizacijose yra naudojami įvairūs jėgos ir apšvietimo įrenginiai, kuriuos reikalinga prižiūrėti, remontuoti ir laiku atlikti techninius aptarnavimus bei profilaktiką. Todėl darbo rinkoje pastoviai yra poreikis rengti jėgos ir apšvietimo tinklų elektrikus.
Ši mokymo programa skirta rengti jėgos ir apšvietimo tinklų elektrikus, sugebančius kvalifikuotai atlikti jėgos ir apšvietimo tinklų iki 1000 V montavimą, remontą ir eksploataciją
Programa parengta anksčiau taikytos darbo rinkos profesiniame mokyme Elektrėnų energetikų mokyklos specialistų parengtos "Jėgos ir apšvietimo tinklų elektrikų rengimo mokymo programos" pagrindu, ją papildant ir pakoreguojant vadovaujantis 1998 06 30 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintais Darbo rinkos profesinio mokymo reglamentais.
Mokymo programa parengta asmenims, turintiems pagrindinį bendrąjį išsilavinimą. Mokytis pagal šią programą gali asmenys, sulaukę 18 metų.
Programa numato teorinį ir praktinį mokymą. Programa taip pat numato 40 val. per savaitę mokymosi režimą.
Teorinio mokymo užsiėmimuose mokinai išsiaiškins elektrotechnikos pagrindus, elektrotechnines medžiagas, jų savybes bei panaudojimo galimybes, jėgos ir apšvietimo tinklų įrenginius, jų veikimą, galimus gedimus, jų šalinimo būdus, darbų saugos, apsaugos nuo elektros reikalavimus, išmoks skaityti nesudėtingas elektrines schemas.
Praktinis mokymas, kuriam skirta didžioji mokymosi laiko dalis (apie 75 %), vykdomas dviem etapais: pirmiausia mokymo įstaigos dirbtuvėse, kur mokomasi atlikti elektromontavimo darbus, o po to - įmonėse, eksploatuojančiose jėgos ir apšvietimo tinklus iki 1000 V, kur lavinami elektros apšvietimo ir jėgos įrenginių, elektros pavaros montavimo mokėjimai ir įgūdžiai.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu patikrinamos ir įvertinamos mokinių teorinės žinios iš elektrotechninių medžiagų, elektrotechnikos bei šaltkalvystės pagrindų, specialiosios technologijos ir darbų saugos, o taip pat praktiniai profesijai būdingi mokėjimai ir įgūdžiai.
Sėkmingai išlaikę kvalifikacijos egzaminą asmenys įgyja jėgos ir apšvietimo tinklų elektriko kvalifikaciją, ir jiems išduodamas nustatytos formos kvalifikacijos pažymėjimas (serija 2100), suteikiantis pradinį elektrotechninį parengimą ir leidžiantis įsidarbinti elektriku energetinio ir neenergetinio profilio įmonėse, eksploatuojančiose jėgos ir apšvietimo tinklus iki 1000 V.
Baigę šią mokymo programą, jėgos ir apšvietimo tinklų elektrikai galės įsidarbinti įmonėse, kur galės atlikti jėgos ir apšvietimo tinklų montavimo darbus, šių tinklų techninį aptarnavimą, profilaktiką ir remontą, išardyti ir surinkti elektros variklius, jų valdymo ir komutacijos aparatūrą, montuoti ir remontuoti elektros pavarą, atlikti žemos įtampos skirstomųjų įrenginių priežiūrą ir remontą.
Mokymo programą parengė Alytaus darbo rinkos mokymo centro specialistai.
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Alytaus darbo rinkos mokymo centras Alytus Pulko g. 55
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras Visaginas Festivalio g. 7
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Mažeikių politechnikos mokykla Mažeikių r. Ventos g. 18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju