Mokymo programos
Pardavėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034101
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1,5 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos paskirtis - parengti prekybos darbuotojus pardavėjo ir prekių žinovo profesinei kvalifikacijai, kurie gebėtų dirbti maisto ir nemaisto prekių prekybinėse įmonėse, mokėtų organizuoti maisto prekių pardavimo verslą, gebėtų įvertinti prekių kokybę, gerai išmanytų rinkos ekonomikos dėsnius ir jų veikimą, mokėtų tvarkyti ūkinės veiklos apskaitos sistemą, priimti ir paruošti prekes pardavimui, dirbti su prekybos įrenginiais, profesionaliai bendrauti su visais proceso partneriais ir pirkėjais.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (maisto ir kitų prekių asortimento, prekių savybių, vartojimo, prekių priėmimo ir kokybės įvertinimo, prekių išdėstymo ir reklamavimo, prekybos organizavimo, darbo su kasos aparatais ir kita prekybos įranga, prekių saugojimo, prekių kainų skaičiavimo, vertybių apyskaitų sudarymo, profesinės etikos ir psichologijos, sanitarijos ir higienos pagrindų, asmens higienos reikalavimų, raštvedybos, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų ) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Praktiniai gebėjimai ugdomi mokomosios (29 savaičių), baigiamosios (12 savaičių) praktikų metu, kurios atliekamos mokyklų (centrų) praktinio mokymo parduotuvėse bei prekybos įmonėse.

Įvykdžius visus mokymo programoje numatytus reikalavimus ir turintis mokomųjų dalykų ir praktikų teigiamus įvertinimus moksleivis laiko baigiamąjį kvalifikacijos egzaminą, kurį sudaro dvi dalys - teorijos žinių vertinimas ir praktinių įgūdžių vertinimas. Profesiniams įgūdžiams ir gebėjimams įvertinti individualiai skiriamos gamybinės užduotys, kurios atliekamos prekybinėse įmonėse (parduotuvėse, prekybos centruose)
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Pardavėjas-prekių žinovas dirba įvairiose mažmeninės ir didmeninės prekybos parduotuvėse, kioskuose, urmo bazėse, lauko prekyvietėse: priima ir rūšiuoja prekes ir žaliavas, paruošia jas pardavimui, parduoda, aptarnauja klientus. Padeda klientams išsirinkti prekes: informuoja apie prekių savybes, konstrukciją, sudėtį, kainą, paskirtį, vartojimą. Dirba su kasos aparatais ir prekybos įrenginiais, išrašo sąskaitas, pildo kasos žurnalus. Tiksliai ir greitai atlieka pinigų apskaitą. Esant poreikiui priima atgal nekokybišką gaminį. Rūpinasi prekių saugumu ir apskaita. Pardavėjas-prekių žinovas privalo laikytis parduotuvės vidaus taisyklių, prekių grąžinimo ir apmokėjimo reikalavimų. Intensyvus bendravimas su klientais, įmonės vadovais, neretai pamaininis darbas, būtinumas dirbti statinėje padėtyje kelia specifinius fizinius ir psichinius reikalavimus šios profesijos darbuotojams.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą pardavėjo-prekių žinovo darbą lemia klientų aptarnavimo, prekių mokslo, prekybinės įrangos, informacinių technologijų, užsienio kalbos žinios ir mokėjimai. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip sąžiningumas, mokėjimas bendrauti, paslaugumas, tvarkinga išvaizda, atsakingumas ir pan., taip pat gera psichinė ir fizinė sveikata (ištvermė, koordinacija, vikrumas, dėmesio koncentracija, kalbos sklandumas ir pan.). Pardavėjo-prekių žinovo darbą sunku dirbti sulėtinto mąstymo žmonėms, taip pat turintiems įvairių sveikatos sutrikimų (klausos, regos, judėjimo ir pan.).

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Pardavėjo-prekių žinovo profesinės perspektyvas apsprendžia augantis kvalifikuotų darbuotojų poreikis besiplečiančiose aptarnavimo bei prekybos sferose. Ši profesija artima parduotuvės užsakymų skyriaus tarnautojo, smulkaus prekybininko, prekių demonstruotojo ir pan. profesijoms. Iniciatyvus pardavėjas-prekių žinovas gali įkurti nuosavą prekybos/aptarnavimo sferos įmonę. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Švenčionių profesinio rengimo centras Švenčionių r. Liepų al. 2
Kelmės profesinio rengimo centras Kelmės r. J. Janonio g. 11
Marijampolės profesinio rengimo centras Marijampolė Kauno g. 117
KURŠĖNŲ POLITECHNIKOS MOKYKLA Šiaulių r. Daugėlių g. 17, Kuršėnai
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla Kupiškio r. Smilgių k., Noriūnų sen.
Tauragės profesinio rengimo centras Tauragės r. Aerodromo g. 7
Veisiejų technologijos ir verslo mokykla Lazdijų r. Kailinių k., Veisiejų sen.
Žeimelio žemės ūkio mokykla Pakruojo r. Naujamiesčio g. 6, Žeimelio mstl.
Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla Vilnius Žirmūnų g. 143
Biržų politechnikos mokykla Biržų r. Skratiškių g. 6
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras Visaginas Festivalio g. 7
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla Panevėžys Klaipėdos g. 146
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju