Mokymo programos
Siuvėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 211054212
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Pagal šią programą mokomi mokiniai sėkmingai baigusieji 9 MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos)ir specialybės (siuvimo ir siuvinėjimo technologijos, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų, jų derinimo, audinių sukirpimo, konstravimo ir modeliavimo, specialiojo piešimo, madų ir stiliaus, kompiuterinės grafikos, žaliavų, audinių, odos, kailių savybių ir jų panaudojimo, pagalbinių žaliavų ir priedų asortimento, savybių ir naudojimo, matuoti žmogų ir nustatyti drabužių dydį, siūti vyriškų, moteriškų, vaikiškų drabužių detales ir gaminius iš audinio, odos, kailių, taisyti drabužius, dirbti individualaus ir pramoninio siuvimo mašinomis, apmėtymo, kilpų, sagų prisiuvimo, tvirčių darymo mašinomis, lygintuvais, presais, sukirpimo rankinėmis ir juostinėmis mašinomis, žirklėmis, taisyti drabužių defektus, paruošti siuvinėjimo piešinį ir perkelti jį ant audinio, siuvinėti įvairia technika rankomis ir mašinomis, buhalterinės apskaitos pagrindų, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokantis pagal siuvėjo 1-osios pakopos 3 metų mokymo trukmės programą įgyjama profesinė kvalifikacija ir pagrindinis išsilavinimas.

Mokomosios ( 34 savaičių trukmės) ir baigiamosios (15 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) dirbtuvėse, siuvimo įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Siuvėjas, dirbdamas valstybinėse arba privačiose siuvimo, buitinio aptarnavimo įmonėse, atlieka įvairias siuvimo operacijas. Darbo specifika priklauso nuo įgytos specializacijos: siuvimo ir siuvinėjimo, susiuvimo, modeliavimo ar verslo organizavimo. Siuvėjas sukonstruoja ir sukerpa drabužius, paruošia gaminį primatuoti ir jį primatuoja. Pagal pateiktus modelius pasiuva ir išlygina gaminį, parenka įdėklines medžiagas, siūlus, furnitūrą. Taiso arba persiuva darbužius iš tekstilės ar panašių medžiagų. Dirba įvairiomis siuvimo mašinomis, lygintuvu, taiko naujausias siuvimo technologijas. Siuvėjas turi išmanyti ir atlikti darbus pagal technologinius reikalavimus, apdorojimo technologiją taikydamas racionalius darbo organizavimo metodus. Siuvinėja pagal modelį ar savo parengtą eskizą. Papuošia raštais gatavus drabužius ar medžiagas. Sukerpa ir susiuva įvairių medžiagų (trikotažo, kailio, odos ir kt.) gaminius. Sutvarko rankdarbio kraštus, atlenkia ir peltakiuoja bei apsiuva audinių atkarpas. Projektuoja ir konstruoja drabužius masinei gamybai ir pagal individualius modelius užsakymus. Organizuoja valstybinės siuvimo įmonės veiklą arba įsteigia individualią verslo įmonę. Rengia ir įgyvendina verslo planą. Tiria analogiškų paslaugų rinką. Rengia finansines ataskaitas, sudaro bendradarbiavimo sutartis su tiekėjais bei užsakovais. Gali atlikti tiek serijinės gamybos, tiek individualius užsakymus. Darbas sėdimas.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą siuvėjo darbą lemia kruopštumas, planavimo ir konstravimo gebėjimai; vaizduotė, meninis skonis, gebėjimas derinti spalvas. Taip pat svarbu fizinė ištvermė bei pakantumas sėdimam darbui. Šio darbo negali dirbti turintys rimtų regos, plaštakos funkcijų sutrikimų, alergiški vilnai ar dulkėms, taip pat sergantys epilepsija asmenys.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs siuvėjo mokymo programą asmuo priklausomai nuo įgytos specializacijos dirba siuvėju, siuvėju-sukirpėju, siuvėju-siuvinėtoju, susiuvėju arba įsteigia individualią verslo įmonę. Gali tęsti dizaino arba technologijų studijas aukštojoje mokykloje.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Marijampolės profesinio rengimo centras Marijampolė Kauno g. 117
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla Panevėžys Aldonos g. 4
Vilkijos žemės ūkio mokykla Kauno r. Čekiškės g. 128, Vilkija
Žeimelio žemės ūkio mokykla Pakruojo r. Naujamiesčio g. 6, Žeimelio mstl.
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras Visaginas Festivalio g. 7
Alantos technologijos ir verslo mokykla Molėtų r. Technikumo g. 2, Naujasodžio k., Alantos sen.
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju