Šiaulių profesinio rengimo centras

Profesinio mokymo institucijas visuomenė priima jau kaip alternatyvias mokymo įstaigas, teikiančias kvalifikuotą profesinį rengimą: siūlomos naujos, patrauklios specialybės, moderni mokymo įranga, dirba kvalifikuoti specialistai. Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro 2004 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. ISAK – 438 „Dėl kai kurių Šiaulių mieste esančių profesinio mokymo įstaigų reorganizavimo “, Šiaulių buitininkų mokykla, Šiaulių lengvosios pramonės mokykla, Šiaulių politechnikos mokykla, Šiaulių prekybos ir verslo mokykla ir Šiaulių statybos ir komunalinių paslaugų mokykla nuo 2004 m. liepos 1 d. reorganizuotos sujungimo būdu į Šiaulių profesinio rengimo centrą.

Šiaulių profesinio rengimo centre vietoje buvusių mokyklų įkurti 5 skyriai: Buitinių paslaugų, Elektronikos ir administravimo, Prekybos ir verslo, Statybos ir mechanikos bei Technologijų.

Šiuo metu mokykloje mokosis apie 2900 mokinių ir dirba 300 pedagogų, o mokymo centras siūlo net 48 patrauklias specialybes. Mokslieviams mokama stipendija ir dalinai kompensuojamos kelionių išlaidos taip pat galimas apgyvendinimas bendrabutyje.

Profesinio rengimo centro moksleiviai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje, kur puikiai pritaiko mokymosi metu įgytus įgūdžius.Gruodžio pradžioje Lietuvos parodų centre „Litexpo“ vyko 30-oji tarptautinė floristinių darbų paroda ir konkursas „Žiemos puokštė 2010“. Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus mokinė Ilona Stonienė tapo absoliučia moksleivių konkurso „A“ grupės nugalėtoja. Konkurso metu moksleivė sėkmingai susidorojo su trimis užduotimis: sukūrė koliažą M. K. Čiurlionio kūrybos tematika, kalėdinę floristinę kompoziciją, skirtą interjero dekorui ir kompoziciją – floristinis skėtis „Karštos vasaros prisiminimai“. Komisija jos darbus įvartino puikiai.

Džiugina moksleivių pasiekimai ir plastiškųjų menų srityje. Kauno rajono Vilkijos gimnazijoje vyko respublikinis šokių konkursas „Gyvenimo džiaugsmas 2010“, kurį kartu su gimnazija organizavo Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“. Konkurse dalyvavo 17 šokių kolektyvų iš Tauragės, Šiaulių Mažeikių, Joniškio, Šilutės ir Rusnės. Šiaulių profesinio rengimo centrui atstovavusi šokių grupė „X“ laimėjo konkurse I vietą ir buvo apdovanota diplomu bei taure.

Įvairūs iššūkiai ir konkursai sulaukia didelio mokyklos mokinių susidomėjimo. Technologijų skyriaus aktų salėje vyko Šiaulių profesinio rengimo centro mokinių konkursas „Talentų talentas“. Konkurse dalyvavo Elektronikos ir administravimo, Statybos ir mechanikos bei Technologijų skyriaus talentingiausi mokiniai. Pilnutėlę žiūrovų salę linksmino ir renginį vedė studijos „Mes“ nariai. Norinčiųjų parodyti savo talentus buvo daug, tačiau vertinimo komisija išrinko tris talentingiausius dalyvius. Pirmąją vietą laimėjo Technologijų skyriaus mokinė Modesta Baltutytė, antrąją vietą – Elektronikos ir administravimo skyriaus mokinė Justina Daniškevičiūtė, trečiąją - Technologijų skyriaus mokinys Marius Simonavičius.

 

 

Pasidalink Facebook'e
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju