Alantos technologijos ir verslo mokykla

Mokykla nuolat ieško naujovių verslo, gamybos, technologijų ir paslaugų srityse, konsultuoja žemdirbius ir verslininkus praktikos ir informacinių technologijų naujovių klausimais. Dirba kvalifikuoti, patyrę ir savo darbą išmanantys mokytojai, mokosi ir studijuoja naujovėms atviras ir smalsus jaunimas.

 

Kiekvienas mes turime savo mokyklos matą. Mokykla – tai dalis kaimo bendruomenės, rajono, regiono, dalis Lietuvos. Mokykla neatsiejama nuo krašto aplinkos, žmonių, jos rūpesčių ir problemų. Mokykla yra svarbus ne tik rytų Aukštaitijos, bet ir visos šalies kultūros centras. Čia puoselėjamos senos ir kuriamos naujos tradicijos, domimasi šiuolaikiniu menu.

Šiuo metu VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje mokosi daugiau nei 470 mokinių, iš kurių 150 mokosi Gimnazijos skyriuje. Mokykloje dirba 50 mokytojų.

Nebaigusieji 10 klasių mokiniai gali mokytis staliaus, komunalinio ūkio paslaugų darbuotojo, ekologinio ūkio darbininko, siuvėjo profesijų, kartu įgyti pagrindinį išsilavinimą.

Į gimnazijos skyrių, kartu su profesiniu mokymu, baigusieji 10 klasių, priimami mokytis šių specialybių: automobilių remontininko, virėjo, padavėjo-barmeno, apdailininko (statybininko), kaimo verslų paslaugų teikėjo specialybių.
Mokykloje vyksta suaugusiųjų vidurinis neakivaizdinis mokymas (11-12 klasės).

Turintys vidurinį išsilavinimą mokiniai gali mokytis tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus; apskaitininko-kasininko; ž.ū. gamybos verslo darbuotojo; pramonės įmonių prekybos konsultanto; žirgininkystės verslo darbuotojo; apsaugos darbuotojo, padavėjo-barmeno; draudimo konsultanto specialybių.

Baigus ekologinio ūkininkavimo mokymo bazės modernizavimo projektą, iš esmės pagerėjo praktinio mokymo bazė. Šiuo metu vykdomas projektas „Sektorinio žemės ūkio praktinio mokymo centro įkūrimas VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje“. Šių projektų dėka, modernizavus mokymo bazę, atsiras galimybė praktinio mokymo procesą vykdyti moderniomis technologijomis. Mokykloje atsiras tai, kas progresyvu, pažangu, naujoviška. Šia baze galės naudotis ne tik mokyklos mokiniai, bet ir kitos mokymo institucijos bei keliantys kvalifikaciją suaugusieji.

Mokykloje steigiamas „Žaliosios energijos“ centras.

Mokiniams, mokyklos darbuotojams, vietos bendruomenei itin reikšminga mokyklos ir UAB „Alantos agroservisas“ bendradarbiavimas bei veikla.

Mokykla sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose Leonardo da Vinci, Comenius, Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo ir daugybėje kitų projektų, leidžiančių mokytojams vykti į stažuotes, o mokiniams į praktikas Vokietijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Anglijoje, Turkijoje, Rumunijoje, Kanadoje ir kitose šalyse. Tai padeda pažinti kitas tautas, jų kultūrą, papročius, kalbą. Mokiniai tobulina savo praktinius įgūdžius, mokytojai kelia jų profesinę kompetenciją. Projektų dėka gražėja mūsų mokykla.

Glaudžiai bendradarbiaujama su Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Lietuvos žemės ūkio universitetais, Lietuvos veterinarijos akademija, Utenos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijomis, Tarptautine teisės ir verslo aukštąja mokykla ir kitomis švietimo institucijomis, vykdant aktyvią profesinio informavimo, karjeros planavimo veiklą.

Mokyklos bazėje organizuojamos praktinės mokslinės konferencijos, seminarai, dalykiniai susitikimai, mugės, vykdoma kita parodomoji veikla.

Mokykla turi gerai įrengtus, renovuotus, rūpestingai prižiūrimus bendrabučius. Mokyklos valgykloje galima pigiai ir skaniai papietauti. Mokyklos svečiai gali apsistoti moderniai įrengtame viešbutyje.

Šiuo metu mokyklos bendrabutyje gyvena beveik 130 mokinių. Daugumai mokinių bendrabutis tampa antraisiais namais. Čia mokiniai ne tik gyvena, bet ir leidžia savo laisvalaikį: žaidžia stalo tenisą, žiūri televizorių, turi galimybę naudotis internetu, treniruoklių sale, žaidžia stalo žaidimus, bendrabučio poilsio kambariuose vyksta įvairūs seminarai.

Svarbiu VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos kultūros, mokslo informacijos ir poilsio centru yra tapusi senuosiuose buvusio dvaro rūmuose įsikūrusi biblioteka. Joje yra 20 vietų skaitykla, aprūpinta kompiuteriais, muzikos svetainė, muziejus, paveikslų galerija. Čia vyksta įdomūs, turiningi renginiai, šventės, organizuojamos knygų ir paveikslų parodos.

Įdomus mokyklos kultūrinis gyvenimas – susibūrę meno saviveiklos kolektyvai, vyksta įvairios sporto varžybos ir turnyrai. Kasmet organizuojamos šios šventės: Rugsėjo 1-osios; Pirmakursių krikštynos; Mokytojo diena; Krepšinio fiesta; Bendrabučio stalo teniso turnyras; Nominacijų vakaras; Meilės diena; Mokytojų senjorų susitikimas; Super 6-tukas“, mokiniai dalyvauja profesinio meistriškumo konkursuose, kasmet renkama šauniausia grupė ir dar daug kitų renginių ir konkursų.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai įteikė diplomą „Verslo partnerystės lyderis 2010“ VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklai už sėkmingą partnerystę ir bendradarbiavimą su verslo įmonėmis bei mokinių verslumo skatinimą.

2009 m. Kokybės konkurso Papildomas apdovanojimas už kokybiškiausią profesinio informavimo veiklą profesinėje mokykloje skirtas VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos profesinio informavimo taškui.

 

 

 

Pasidalink Facebook'e
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju