Straipsniai

2009-10-02

Spalio 1 – 4 dienomis dvi nacionalinės Lietuvos studentams atstovaujančios organizacijos – Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) ir Lietuvos studentų sąjunga (LSS) Lietuvos sostinėje organizuoja Šiaurės ir Baltijos šalių Studentų sąjungų susitikimą, kuriame dalyvaus atstovai iš Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos bei Latvijos.

2009-10-01

Užsiminus apie uniformas mokyklose kyla aršios diskusijos. Dauguma tikina, kad jos trukdo vystytis individualumui, savito stiliaus suvokimui, likusieji mano, kad uniformos „sulygina“ turtuolius ir vidutiniokus. Tačiau tai tik vos keletas pliusų ir minusų kalbant apie privalomus drabužius mokyklose. Kokie gi iš tiesų uniformų privalumai ir trūkumai? Ką uniformos mums duoda ir ką atima?

2009-10-01

Įgyvendindama LR mokslo ir studijų įstatymą, Vyriausybė patvirtino valstybės biudžeto lėšų, skirtų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, grąžinimo į valstybės biudžetą tvarką. Vyriausybės nutarimas priimtas siekiant efektyviai naudoti valstybės biudžeto lėšas bei skatinti studentus motyvuotai rinktis studijas ir pažangiai studijuoti. Ši tvarka galios studentams, priimtiems į aukštąsias mokyklas nuo 2009–2010 mokslo metų.

2009-09-30

Įsibėgėjant mokslo metams aukštojo mokslo pertvarkai pradėjus veikti praktiškai, studentai vis garsiau skambina pavojaus varpais baksnodami pirštais į reformos ydas. Tuo tarpu Seimo opozicijos atstovai brandina mintį, kaip nubausti pagrindinį reformatorių švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių, ir rengia interpeliacijos jam tekstą.

2009-09-30

Kauno rajono mokinių nemokamą maitinimą administruojanti savivaldybės komisija nusprendė nuo spalio 1 dienos padidinti finansines maitinimo normas: pietų - iki 4,30 lito pradinukams ir iki 4,68 lito vyresnių klasių mokiniams, pusryčių - iki 2,30 lito pradinukams ir iki 2,60 lito vyresnių klasių mokiniams.

2009-09-30

Teisininkų vertinimu, Vyriausybės nutarimas dėl studentams skiriamų „baudų“ už nutraukiamas studijas galimai prieštarauja Konstitucijos 41 straipsniui. Tai reiškia, jog valstybė iš karto sulauks tokių „nubaustų“ studentų ieškinių teismuose.

2009-09-29

Išvydus net ir sunkmečiu kone sausakimšą Klaipėdos universiteto (KU) miestelio automobilių stovėjimo aikštelę, dažnam klaipėdiečiui išsprūsta nuostabos šūksnis. Tuo metu studentai ir dėstytojai tikina, kad dažnam jaunuoliui plieninis žirgas šiandien - ne prabangos, o taupymo įrankis, ir piktinasi, kad už automobilio statymą prie dviejų fakultetų reikia mokėti.

2009-09-29

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentė Indrė Vareikytė, šiandien dalyvavusi spaudos konferencijoje dėl aukštojo mokslo reformos, teigė, jog dabar, aiškiai matant aukštojo mokslo pertvarkos padarinius, labiausiai pasigendama plano, kaip taisyti padarytas klaidas. “LSAS nesiruošia spręsti ar komentuoti politinių klausimų, tačiau, kaip studentams atstovaujanti organizacija, palaiko konstruktyvią kritiką, jog situacija aukštojo mokslo sistemoje blogėja, o priemonės reformos klaidoms įvertinti ir taisyti nėra numatomos.

2009-09-28

Opozicijos interpeliacija švietimo ministrui Gintarui Steponavičiui bus parengta per dvi savaites. Iš švietimo reformos autoriaus reikalaujama atsakymų į klausimus apie prastėjančią studijų kokybę, pažeidžiamą universitetų autonomijos principą, studijų prieinamumo mažėjimą, paskolų sistemą, iškreiptą studijų rinką ir talentų nutekėjimą į užsienį.

2009-09-28

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Tarybos nariai iš Kauno miesto studentų savivaldų kartu su Kauno meru Andriumi Kupčinsku rugsėjo 28 dieną laikinojoje sostinėje drauge apžvelgs galimų akademinės miesto plėtros ir partnerystės gaires. Susitikimą tema „Studentas-miestui,miestas-studentui“ inicijuoja LSS.