Straipsniai

2009-09-22

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina iki kitų metų bendrojo priėmimo pradžios susitarti dėl aiškesnės nemokamų studijų vietų planavimo sistemos. Švietimo ir mokslo ministeriją studentų atstovai taip pat kviečia imtis priemonių užtikrinti, kad aukštosios mokyklos priimtų visą kainą mokančių studentų tik tiek, kiek realiai yra pasirengusios suteikti jiems kokybiškas studijas.

2009-09-22

Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pristatyta studentų priėmimo 2009 m. į menų studijas pirminė analizė. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Prezidentūros, Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai, aukštųjų mokyklų vadovai, studentų atstovai.

2009-09-18

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atliktas tyrimas rodo, jog studentų pajamos sparčiai mažėja, dėl to dar labiau jaučiamas kokybiškų, prieinamų ir pigių maitinimo įstaigų trūkumas aukštosiose mokyklose. Tyrime dalyvavę studentai maitinimo įstaigas vertina 4,2 balo iš 6 galimų ir kaip dažniausią problemą įvardina per dideles ten siūlomo maisto kainas.

2009-09-16

Valstybinio mokslo ir studijų fondo internetinėje svetainėje per dvi savaites užsiregistravo 3516 studentai, norintys gauti valstybės remiamas paskolas studijų reikmėms. Fondo internetinėje svetainėje: http://www.vmsfondas.lt paskoloms galima registruotis iki spalio 4 d. Šiemet į mokamas studijas studijas aukštosiose mokyklose įstojo per 20 000 studentų. Lengvatinėms studijų paskoloms yra skirtas 120 mln. litų paskolų limitas.

2009-09-15

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) teigia, kad šiemet pakeista stojimų tvarka į aukštąsias mokyklas, kai specialiųjų stojimo egzaminų rezultatai buvo sutapatinti su brandos egzaminų rezultatais, neleido talentingiems abiturientams įstoti į specialiąsias aukštąsias mokyklas. LSAS siūlo studentus, nukentėjusius nuo šios tvarkos, į studijas gražinti po priėmimo į kolegijas likusių nepanaudotų studijų krepšelių lėšomis.

2009-09-14

Vasaros atostogų metu ilsėjosi ne visi moksleiviai – šis metų laikas yra geriausias buriavimo sezonas. Šių metų Kuršių marių regatoje Swedbank taurei laimėti buvo galima sutikti kaip niekad daug moksleivių, kuriuos žavi buriavimas. Kiekvienais metais vykstančioje regatoje, šiemet nemenką kiekį prizų iškovojo vaikai, nurungę net vyresniuosius draugiškose komandinėse rungtyse. Vienas jų trylikametis Vėjas Pajarskas, kuris buriuoja nuo 7 metų, jaunių bendrojoje įskaitoje užėmė II vietą.

2009-09-11

Nuo 2010 metų sausio 5 dienos Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre prasideda mokymai pagal darbo rinkos mokymo programą „Floristas – gėlių pardavėjas“.
Kviečiami asmenys, norintys įgyti floristo – gėlių pardavėjo kvalifikaciją.

2009-09-11

Pasižiūrėję kokią nors amerikietišką komediją apie paauglius susimąstote, kad būtų įdomiau mokytis tokioje mokykloje kaip JAV. Jei taip, tai tikriausiai jums neteko matyti filmo „Pykšt pokšt – tu negyvas“. Siūlyčiau pasižiūrėti. Mano nuomone, šis filmas labai tiksliai parodo JAV mokyklose tvyrančią atmosferą... Ir tai tikrai ne dar vienas „holivudinis“ šlamštas.

2009-09-10

Atsižvelgiant į Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tobulinimo 2008–2012 m. priemonių planą, 2010 m. numatoma neorganizuoti tų pasirenkamųjų mokomųjų dalykų (matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų) mokyklinių brandos egzaminų, kurie turi valstybinių brandos egzaminų atitikmenis. Privalomas lietuvių (gimtosios ir valstybinės) kalbos brandos egzaminas bus mokyklinis ir valstybinis.

2009-09-09

Žengi pirmą nedrąsų žingsnelį. Rankoje laikai suspaudęs trapią gėlę. Širdis kupina baimės. Atsiduri priešais žmogų, kurio dar gerai nepažįsti, bet mamytė pasakojo, kad tai bus žmogus, kuris mokys gyvenimo. Laikui bėgant jų atsiranda vis daugiau. Kartais tau jie panašūs į kenkėjus, kartais į draugus.