Straipsniai

2009-09-10

Atsižvelgiant į Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tobulinimo 2008–2012 m. priemonių planą, 2010 m. numatoma neorganizuoti tų pasirenkamųjų mokomųjų dalykų (matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų) mokyklinių brandos egzaminų, kurie turi valstybinių brandos egzaminų atitikmenis. Privalomas lietuvių (gimtosios ir valstybinės) kalbos brandos egzaminas bus mokyklinis ir valstybinis.

2009-09-09

Žengi pirmą nedrąsų žingsnelį. Rankoje laikai suspaudęs trapią gėlę. Širdis kupina baimės. Atsiduri priešais žmogų, kurio dar gerai nepažįsti, bet mamytė pasakojo, kad tai bus žmogus, kuris mokys gyvenimo. Laikui bėgant jų atsiranda vis daugiau. Kartais tau jie panašūs į kenkėjus, kartais į draugus.

2009-09-08

Antradienį, rugsėjo 8 dieną, 11 valandą partijos "Tvarka ir teisingumas" jaunimo lygos atstovai Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui ketina įteikti maišą šviežio derliaus bulvių. Tai bus savotiškas paraginimas ministrą prisijungti prie studentų ir pabandyti kartu išgyventi po to, kai, paėmus paskolas studijoms, studentai išgalės misti tik bulvėmis.

2009-09-07

Lietuvos bendrabučiuose atlikus valstybinę sveikatos apsaugos kontrolę paaiškėjo, jog daugiau nei pusė studentų bendrabučių ne tik neatitinka higienos normų, bet ir kelia pavojų juose gyvenantiems studentams. Tokias išvadas pateikė teritorinės sveikatos centrai po studentų bendrabučiuose atlikto higienos patikrinimo. Dėl būtinybės atlikti studentų bendrabučių patikrinimą į teritorinės sveikatos centrus dar šių metų pavasarį kreipėsi Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS).

2009-09-07

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo užtikrinti galimybę visą studijų kainą mokantiems studentams pereiti į nemokamą studijų vietą nelaukiant rotacijos. Tokiems studentams taip pat raginama numatyti galimybę susigrąžinti dalį studijų mokesčio.

2009-09-04

Klaipėdos valstybinės kolegijos bendruomenė mėgina prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų ir naujos vadybos. Dvi uostamiesčio kolegijos - Klaipėdos kolegija bei Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija, bendrajame priėmime dalyvavusios dar kaip atskiros įstaigos, savo veiklą kaip viena - Valstybinė kolegija - pradėjo tik naujųjų mokslo metų išvakarėse.

2009-09-04

Studentams atstovaujančios organizacijos naujus mokslo metus pasitinka studentų atstovybių valdymo reformomis. Nuo šių metų Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) jungiamų studentų atstovybių aukščiausias valdymo organas, priimantis svarbiausius studentams sprendimus, bus seniūnų senatas, sudarytas iš visų aukštosios mokyklos studentų seniūnų.

2009-09-04

Studijuojantys savo lėšomis šiemet pirmąkart turės galimybę pasiskolinti mokesčiui už mokslą, o paskolos gyvenimo išlaidoms išauga trečdaliu. Prie 20 mln. litų, kuriuos kasmet valstybė skirdavo lengvatinėms studentiškoms paskoloms, šiemet prisideda 100 mln. litų valstybės remiamų paskolų. Naujoji valstybės remiamų paskolų sistema šešis kartus padidina studentų galimybes skolintis lengvatinėmis sąlygomis ir išplečia galinčių gauti lengvatines paskolas ratą.

2009-09-03

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) naujų mokslo metų pradžioje kreipėsi į Respublikos Seimo narius, prašydama padėti išspręsti susidariusią situaciją dėl studentų paskolų sąlygų.

2009-09-02

Džiaugsmas sumišęs su nerimu - taip galima būtų apibūdinti bendrojo lavinimo, profesinėse mokyklose, kolegijose bei Klaipėdos universitete rugsėjo 1-ąją tvyrojusią atmosferą. Ne tik universitetą, bet ir uostamiesčio kolegijas palietė aukštojo mokslo reforma, atnešianti daug pokyčių tiek studentams, tiek dėstytojams.