Straipsniai

2011-06-02

 Kūrybiškumu ir inovacijomis paremtas neformalus suaugusiųjų mokymas skatina suaugusiųjų motyvaciją mokytis, gerina informacijos suvokimą bei ilgalaikius mokymosi rezultatus. Prie tokios išvados priėjo tarptautinio projekto „Apjunkime kūrybiškumą ir inovatyvumą suaugusiųjų mokyme“ dalyviai, gegužės mėn. susirinkę Lietuvoje.

2011-06-01

Šiemet jau ketvirtąjį kartą Lietuvoje įvyks Pasaulio viktorinos čempionatas – renginys, kurio metu viktorinų entuziastai keliasdešimtyje pasaulio šalių renkasi kautis dėl geriausiojo titulo. Kovojama tą pačią dieną visame pasaulyje – visur užduodami tie patys klausimai, todėl rezultatai iš karto palyginami ir paskelbiami šalių nugalėtojai bei pasaulio čempionas.

2011-05-31

 Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva jau treti metai iš eilės bus išrinkti ir apdovanoti geriausi per šiuos metus apgintų magistro darbų autoriai. Pretendentus į LJMS apdovanojimus už geriausius 2011 metų magistro darbus galima siūlyti nuo birželio 1 d., o laimėtojai bus pagerbti spalio mėn. istorinėje Kauno prezidentūroje.

2011-05-31

 Norintys stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas nuo birželio 1 dienos gali teikti prašymus. Bendrojo priėmimo prašymai priimami tik internetu adresu www.lamabpo.lt iki liepos 22 d. 17 val. Stojantieji, kurie mokyklas baigė anksčiau nei 2010 metais arba išsilavinimą įgijo užsienyje, dokumentus turės pristatyti į vieną iš bendrojo priėmimo punktų. Šiemet jie veiks Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos aukštosiose mokyklose, Utenos, Marijampolės ir Alytaus kolegijose.

2011-05-26

Pamatyti, pajausti, išgirsti. Ne rytoj, juo labiau – po mėnesio ar metų, bet dabar. Turėti dabar, pažinti dabar. Kurti, veikti ir gyventi nelaukiant, kol ateis suaugusiųjų nustatytas laikas, džiaugtis tuo, ką teikia ši valanda, ši akimirka, aprėpiant ir išsemiant iki dugno, negaištant laiko tam, kas neįdomu ir nežinia kada išsipildys. Jiems – šešiolika, aštuoniolika, dvidešimt. Jie pasaulį pažįsta ir priima tokį, koks jis yra, nenori ruoštis, kaupti ir atidėlioti. Drąsūs ir tiriantys, mėgstantys savarankiškai leistis į nežinomybę ir linksmai atrasti netgi tai, kas rimta.

2011-05-25

 Šią savaitę pristatytas naujasis Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingas. Šiemet valstybinės ir privačios šalies aukštosios mokyklos reitinguotos jau keturioliktąjį kartą.

2011-05-25

 Vilnius – gyvybe pulsuojantis miestas. Tačiau tai ne tik koncertai, spektakliai ar mugės miesto centre. Nuo pramoginių renginių organizatorių neatsilieka ir studentai, savo idėjomis norintys praturtinti mokinių švietimą.

2011-05-24

 Jau įsibėgėjus valstybinių brandos egzaminų sesijai šalies vidurinėse mokyklose, vis daugiau būsimųjų studentų aktyviai ieško informacijos apie tai, kokias studijas siūlo šalies aukštosios mokyklos. Šiemet savaitraštis „Veidas“ jau keturioliktąjį kartą pristatė Lietuvos universitetų reitingą.

2011-05-23

 Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino 2011 m. stojamųjų egzaminų į menų ir meno pedagogikos studijas organizavimo ir vertinimo tvarką. Jau trečius metus iš eilės, siekiant sudaryti sąlygas kuo objektyviau atrinkti talentingus ir gabius studentus, į atskiras menų programas vykdomi bendri stojamieji egzaminai.

2011-05-23

Vis dažniau moksleiviai klausia, kurią studijų programą jiems pasirinkti, kad kuo geriau išmoktų programuoti? Į šį klausimą Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dėstytojai atsako: „Reikia rinktis naują studijų programą – programų sistemos.“