Straipsniai

2011-06-22

Statistikos departamento duomenimis, 2011 metais nedarbo lygis tarp 15 – 24 metų amžiaus asmenų siekia 31,4 procento.

2011-06-17

 Nuo pat pirmos studijų dienos Kauno kolegija studentus orientuoja į praktika remiamas darbo rinkos tendencijas Kauno ir kituose šalies regionuose. Šiandien baigiamuosius darbus rengiantiems ir pristatantiems diplomantams likusius taškus ant „i“ sudėti padrąsina šios Alma Mater lyderystės faktas, kuris skelbiamas Lietuvos kolegijų reitinguose.

2011-06-15

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) reaguodama į Seimo nario Andriaus Burbos Seime pateiktą rezoliucijos projektą dėl Lietuvos Respublikos demografinės padėties gerinimo ir emigracijos stabdymo, bei jame išdėstytą siūlymą valstybės finansavimą gavusius studentus priversti likti dirbti Lietuvoje arba grąžinti valstybei studijų kainą, vertina ne tik kaip nesprendžiantį esamų problemų iš esmės, bet ir galintį sukelti priešingą poveikį.

2011-06-14

Brandos egzaminų sesija jau seniai įsibėgėjo. Vieniems ji jau baigiasi, o kitiems - dar tik įpusėjo. Tiems, kurie neturėjo galimybės išlaikyti egzaminų pagrindinės sesijos metu, primename pakartotinės sesijos tvarkaraštį ir linkime sėkmės.

2011-06-10

Birželio 10 d. Nacionalinis egzaminų centras (NEC) pradeda testuoti viešą brandos egzaminų rezultatų skelbimo sistemą. Moksleiviai, prisijungę prie rezultatų skelbimo sistemos, internete galės pamatyti savo darbo įvertinimą, o kai kurių egzaminų – vokiečių, prancūzų ir rusų kalbų – ir įvertinimą, ir patį darbą – egzamino metu užpildytą atsakymų lapą.

2011-06-09

Sukurtas paramos studijoms mechanizmas Lietuvoje studijuojantiems gabiems magistrantams iš trečiųjų šalių. Šiemet valstybė rems aštuonių studentų iš Azerbaidžano ir Ukrainos studijas. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintas paramą studijoms 2011 m. galinčių gauti magistrantų skaičius ir valstybės, kurių piliečiai gali pretenduoti į paramą.

2011-06-09

 Apie tai, kad Lietuvos švietimo įstaigose tvyro ne pats geriausias mikroklimatas kalbama jau senokai.Viešumoje nuskambėjo ne viena istorija apie tai, kad mokytojai kartais būna bejėgiai apsiginti nuo mokinių patyčių ir psichologinio smurto, mat moksleiviai puikiai žinodami savo teises, ypač dažnai linkę pamiršti pareigas.

2011-06-08

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, jaunimo problemas reikia spręsti neatidėliojant jų ateičiai. „Jaunimas pirmiausia yra dabartis: jis gyvena čia, su mumis, tarp mūsų ir visus iššūkius, susijusius su jaunimo klausimais, reikia spręsti čia ir dabar. Pagrindinės problemos šiandien jaunimo tarpe yra tai, kad ne visi dirbantys su jaunimu yra visapusiškai tam parengti, nedaug jaunimo ir vaikų dalyvauja nevyriausybinių organizacijų ir neformalaus švietimo įstaigų veikloje, išvykstantys iš tėviškių lavintis ar dirbti jaunuoliai neplanuoja grįžti, nes jų miesteliuose nėra veiklos ir darbo... Visoms šioms problemoms spręsti ieškomi palankiausi būdai“, - sako ministras D. Jankauskas.

2011-06-06

Gyvename pasaulyje, kuriame daug kas vertinama pinigais, vyksta nuolatiniai valiutų kursų svyravimai, kapitalo judėjimas, keičiasi mokesčiai. Dauguma nė nesupranta šių procesų, nežino, kaip juos valdyti ar keisti. O gal gali Tu? Jei mėgsti skaičius, jei taupyklės santaupas ar tėvelių skirtus dienpinigius jau dabar taupai investicijai, Tu turi išbandyti savo jėgas studijuodamas Finansų ar Buhalterinės apskaitos studijų programas Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje (toliau – TTVAM).